Perinatální provázení


Nabízíme podporu a provázení rodičům v situaci, kdy jim byla sdělena nepříznivá diagnóza jejich ještě nenarozeného nebo právě narozeného dítěte. Máme prostor a čas pro zvažování všech možných variant. Podporujeme rodinu v průběhu prožívání této životní situace, při ztrátě miminka a v hledání způsobů rozloučení s ním.

Komplexní a citlivé provázení rodičů, kteří prošli nebo procházejí perinatální, ztrátou může pomoci:

  • hledat vlastní autentická rozhodnutí v situaci sdělení závažné diagnózy ještě nenarozeného dítěte
  • při pokračování v těhotenství nebo při jeho ukončení
  • s hledáním jedinečného způsobu rozloučení
  • v čase truchlení

Pokud se rodina rozhodne pokračovat v těhotenství a zdravotní stav dítěte dovolí návrat do domácího prostředí, je možné žádat o přijetí do péče Domácího hospice a pomoci tak blízkým v každodenní péči o nevyléčitelně nemocné miminko v posledních týdnech jeho života.

Rodiny nemusí být na vše samy, mohou mít někoho, kdo v těžkostech kráčí vedle nich a pomáhá jim zorientovat se v dostupných možnostech. V rámci perinatálního provázení tedy může být s rodinou jedna podpůrná osoba od začátku až do konce této cesty, ať už je jakákoliv.

Rodinám mohou pomoci tyto brožurky:

Konzultace mohou probíhat telefonicky nebo osobně po domluvě termínu prostřednictvím Poradny.

Běžná otevírací doba Poradny je po-pá 9-17 hod. Případné změny v otevírací době sledujte ve žlutém rámečku.

Termín konzultace lze domluvit:
telefonicky na čísle 775 166 863
nebo 283 850 949
emailem na adrese perinatalni.provazeni@cestadomu.cz
osobně na adrese Heleny Kočvarové 1, Praha 4 – Michle odkaz na mapu

Poradna má ve středu 16. října od 14.30 do 17.00, ve čtvrtek 17. října od 13.00 do 17.00 a v pátek 18. října od 13.00 do 17.00 zavřeno pro osobní i telefonické konzultace.
Děkujeme za pochopení.

Dále prosíme klienty, aby se na všechny osobní konzultace do Poradny objednávali telefonicky na čísle 775 166 863. Děkujeme.

Perinatální provázení poskytují Sára Balabánová a Jindřiška Prokopová s výcvikem Péče o rodiče po perinatální ztrátě.

Bc. Sára Balabánová

sociální pracovnice

V Cestě domů pracuje jako poradenská pracovnice, s klienty konzultuje telefonicky i osobně, odpovídá v internetové poradně. Koordinuje projekt Perinatální provázení v Cestě domů a poskytuje perinatální provázení.

Ing. Jindřiška Prokopová

psychosociální pracovnice
775 055 206

Navštěvuje klienty v domácnostech, zastupuje Cestu domů při vysvětlování a uzavírání smlouvy o péči Domácího hospice, pomáhá a doprovází v otázkách sociálních a jako terapeutka nabízí rozhovor s nemocným, nebo s těmi, kdo nemocného doprovázejí. Je možné dohodnout si setkání podle potřeby, ať už v čase ošetřování nemocného, nebo v období truchlení. Poskytuje poradenství pro pozůstalé a perinatální provázení.