Našemu dítěti zemřel sourozenec
Sands, Cesta domů

Našemu dítěti zemřel sourozenec

Nejen rodiče, ale i jejich děti bývají hluboce zasaženy, když umře v rodině miminko. Naše brožurka je určena rodičům, členům a přátelům rodiny a všem, kteří přijdou do kontaktu s dítětem, kterému umřel bratr nebo sestra v kojeneckém věku, před porodem nebo než ono se narodilo. Knížka radí například, jak smrt miminka dítěti oznámit, na jaké reakce se připravit, jak odpovídat na otázky, jak při tom zacházet se svými vlastními emocemi, jak se vrátit do všednodenního rutinního provozu rodiny a zapojit do něho dítě, jak dítě připravit na další těhotenství a nového sourozence poté, co jedno miminko zemřelo.
Počet stran: 
32
ISBN: 
978-80-88126-49-2

Koupit v e-shopu nebo v našich Dobročinných obchodech


Sdílejte na:      

Věcná, ale citlivě a obratně napsaná knížka o málo diskutovaném problému smrti miminka a jejím dopadu na starší děti v rodině. Tuto publikaci, dokud máme sponzorované výtisky, si můžete objednat pro svoji práci i zdarma. Nabídka je určena především pro zařízení pečující o lidi na konci života, pro knihovny, psychology a poradny.

„Pár týdnů po tom, co se náš druhý synek narodil mrtvý, náš starší, tehdy dva a půlletý, řekl zčistajasna: ´Náš dům je pro mě až moc smutný.´ Uvědomili jsme si, že syn potřebuje pomoc a podporu a že zkrátka musíme něco dělat jinak.“ Maminka
Naše vize ucelené edice brožur, které se týkají smrti dítěte, začíná vydáním dvou nových publikací. Týkají se truchlení souvisejícího s různými úmrtími dětí. Obě vycházejí z předloh vydaných britskou charitní společností Sands, jsou ale doplněny odbornými fakty týkajícími se české reality a české legislativy.

Zalistujte publikací

Děkujeme Ministerstvu zdravotnictví za podporu při vydání této publikace.