Poradenství při plánování péče v závěru života


Poskytujeme poradenství lidem, kteří stojí před rozhodnutím, jak se postarají o svého blízkého, který umírá nebo je nevyléčitelně nemocný, i nemocným, kteří si sami přejí naplánovat péči o sebe v závěru života. Informujeme o možnostech péče a provázíme při hledání optimální varianty.

Poskytujeme praktické tipy, jak péči zvládnout a podporujeme v plánování jednotlivých kroků při zajišťování péče. Předáváme kontakty na dostupné služby v místě bydliště. Informujeme o možnostech finanční podpory, kterou mohou nemocní, pečující a pozůstalí čerpat, jako jsou příspěvek na péči, dlouhodobé ošetřovné nebo pozůstalostní důchody.

Pro pečující nabízíme prostor mluvit o tom, jak se cítí při péči o blízkého a jak se s onemocněním blízkého vyrovnávají. Hledáme s nimi, co jim pomáhá a do budoucna pomůže péči zvládat, co je pro ně zvládnutelné a co už ne.

Poskytujeme podporu nemocným, kteří se vyrovnávají se závažnou diagnózou. Nabízíme poradenství v oblasti rozhodování o podobě budoucí péče a jak tuto péči zajistit v případech, kdy již nejsou pacienti schopni sami o sobě rozhodovat.

Věnujeme se tomu, jak o nevyléčitelné nemoci mluvit (s dospělými i s dětmi) a jak společně s nemocným plánovat další kroky.

Zájemcům o služby Cesty domů poskytujeme informace o našich službách a pomáháme s vyplněním žádostí.

Konzultace jsou v rámci odborného sociálního poradenství poskytovány zdarma.

Konzultace poskytujeme telefonicky, e-mailem nebo osobně. Pro osobní konzultaci je třeba domluvit termín předem.
Běžná otevírací doba poradny je po, út, čt, pá 9–17 hod., st 9–14 hod.
Případné změny v otevírací době bývají uvedeny na stránce poradny.

Termín konzultace lze domluvit: