Potvrzení o daru


Děkujeme za váš dar.

Potvrzení o daru slouží k snížení základu daně. Rozesíláme ho všem našim dárcům na přelomu ledna a února následujícího roku.

Pokud potřebujete zadat nebo aktualizovat své identifikační údaje, vyplňte prosím tento formulář.

Jaké údaje shromažďujeme a jak s nimi nakládáme? Snažili jsme se, aby zásady ochrany osobních údajů byly pro Vás formulovány jasně a srozumitelně. Velmi si ceníme pomoci všech našich příznivců a vždy klademe důraz na individuální přístup. Jestli se tedy chcete dozvědět více o tom, jak využíváme a chráníme Vaše osobní údaje, projděte si naše zásady, případně nás kontaktujte na dary@cestadomu.cz.

Potvrzení o daru je určeno pro
Osobní údaje
Korespondenční adresa
Údaje o společnosti
Korespondenční adresa
Kontaktní osoba
Údaje o platbě
Potvrzení vystavujeme automaticky všem dárcům na začátku následujícího roku, pokud si jej přejete vystavit ihned, prosím zaškrtněte.

Podmínky pro fyzické osoby/zaměstnance

Od základu daně mohou fyzické osoby odečíst hodnotu darů, pokud jejich celková hodnota za kalendářní rok přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1 000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 15 % ze základu daně.

OSVČ a zaměstnanci, kteří si podávají vlastní daňové přiznání, uplatní odpočet ve svém daňovém přiznání.

Zaměstnanci, kterým daňové přiznání zpracovává zaměstnavatel, předloží do účtárny potvrzení o daru za celý předchozí kalendářní rok nejpozději do poloviny února. Snížení daňového základu se projeví ve vyšší březnové výplatě.

Podmínky pro právnické osoby

Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu darů, pokud jejich celková hodnota za kalendářní rok činí alespoň 2 000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % z již sníženého základu daně.

Podrobnější informace naleznete v Zákoně o daních z příjmů č. 586/1992 Sb.