Podpůrné služby

Nabízíme podporu nemocným v období po sdělení nepříznivé prognózy. Provázíme nevyléčitelně nemocné umírající dospělé i děti. Nabízíme poradenství a podporu pečujícím a pozůstalostní péči v době po úmrtí.


Upozornění

Služby přímé péče Cesty domů v době epidemie onemocnění Covid-19 fungují v upraveném režimu. Některé informace na této stránce nemusí být proto dočasně platné. Aktuální informace a postup, jak žádat o naše služby, najdete na této stránce.

Psychosociální a spirituální podporu poskytují psychosociální pracovníci, psychologové, psychoterapeut a duchovní. Jejich snahou je provést nemocné, pečující a pozůstalé administrativní i citovou zátěží spojenou s nastalou situací. Nabízíme podporu a provázení pro rodiče, kteří jsou v situaci, kdy jim byla sdělena nepříznivá prognóza jejich ještě nenarozeného nebo právě narozeného dítěte nebo po ztrátě. Naší pracovníci nabízejí individuální podporu pro pozůstalé při komplikovaném truchlení nebo na společném setkávání a sdílení v bezpečném prostředí Klubu Podvečer.

Podpůrné služby pro pacienty Domácího hospice Cesta domů

Psychosociální pracovník je součástí týmu, který se stará o pacienta Domácího hospice Cesta domů, společně s lékařem a zdravotní sestrou. Pacientům v péči Domácího hospice nebo Ambulance paliativní a podpůrné péče Cesty domů, jejich rodinám a pečujícím nabízí:

 • Podpůrný rozhovor v době péče nebo v období truchlení
 • Pomoc a doprovázení v otázkách sociálních, například poradenství u příspěvku na péči nebo další sociální poradenství potřebné v této životní situaci
 • Individuální provázení zármutkem

Duchovní nabízí:

 • Rozhovor o duchovních a existenciálních potřebách v době péče
 • Pokud si to pozůstalí přejí, doprovází je i v době po úmrtí, vede nebo spolupracuje při pohřebním rituálu, může nabídnout pozůstalostní péči

Pro pacienty Domácího hospice Cesta domů a jejich rodiny nabízíme pomoc dobrovolníků. Ti zastoupí pečující v případě, že potřebují v péči podpořit, zařídit si něco mimo domov či si odpočinout. Zastanou i praktické činnosti spojené s péčí podle domluvy s nemocným člověkem, resp. jeho blízkými. Lze požádat jak o denní, tak o noční službu.

Pro pacienty Domácího hospice Cesta domů jsou podpůrné služby součástí péče poskytované multidisciplinárním týmem.


Podpůrné služby nabízíme i široké veřejnosti:

 • Provázení a podporu po sdělení nepříznivé prognózy
 • Provázení a podporu pečujícím, kteří očekávají úmrtí blízkého člověka nebo se vyrovnávají se ztrátou
 • Podporu lidem, kteří jsou zaskočení truchlením svého blízkého nebo známého, mají o něj strach a hledají cesty, jak ho podpořit
 • Perinatální provázení
 • Podporu při dlouhodobém truchlení
 • Setkání a sdílení v bezpečném prostředí Klubu Podvečer

Ve své práci se řídíme Etickým kodexem multidisciplinárního týmu Cesty domů a Etickým kodexem sociálního pracovníka. Veškeré osobní údaje získané při poskytování podpůrných služeb přísně chráníme.

Informovat se o podpůrných službách pro veřejnost nebo se objednat je možné prostřednictvím Poradny.

Běžná otevírací doba Poradny je po, út, čt, pá 9–17 hod., st 9–14 hod.
Případné změny v otevírací době sledujte ve žlutém rámečku.

Termín konzultace lze domluvit:

telefonicky na čísle 775 166 863
nebo 725 245 576

emailem na adrese poradna@cestadomu.cz

osobně na adrese Heleny Kočvarové 1,
Praha 4 – Michle odkaz na mapu

Důležité informace

Podpůrné služby pro veřejnost jsou poskytovány v prostorách Cesty domů na adrese Heleny Kočvarové 1, Praha 4.
Služby pro veřejnost jsou poskytovány pouze po domluvě a jsou zpoplatněny částkou 300,- Kč/60 minut.

Poradna Cesty domů je otevřena opět podle běžné provozní doby.
Na osobní konzultaci je třeba se předem objednat na čísle 775 166 863 nebo 725 245 576. Děkujeme za pochopení.


Informace o konci života

Cesta domů provozuje informační a poradenský portál Umírání.cz. Najdete zde mnoho rad a praktických informací k péči o nevyléčitelně nemocné a umírající i pro období po ztrátě blízkého člověka.


Internetová poradna

Informace ohledně péče o nevyléčitelné nemocné můžete hledat také v online poradně na portálu Umírání.cz. Na dotazy odpovídají pracovníci Cesty domů. Dotazy jsou rozdělené tematicky. Pokud nenajdete odpovědi na své otázky, můžete položit vlastní dotaz.


Adresář služeb

V tomto adresáři služeb najdete aktualizovaný seznam paliativních služeb dostupných na území České republiky. Můžete si vyhledat poskytovatele služeb ve vašem regionu.


Informační materiály

V péči o nevyléčitelně nemocné a umírající i v době po ztrátě blízkého člověka vám mohou pomoci brožury vydané Cestou domů:

Ceník služeb přímé péče Cesty domů