Dobročinná aukce

Benefiční aukce je ideální příležitost, jak spojit zájem o umění a filantropii s péčí o konkrétní lidi na konci života.


Benefiční aukce je pro nás každoročně velkou událostí, a to nejen kvůli tomu, že její výtěžek tvoří významnou část našeho rozpočtu. Její organizace nás zaměstnává již od jara a poaukční prodej ještě několik měsíců po odklepnutí posledního díla dražiteli. Umění nás sbližuje s mnoha lidmi z různých oborů, se kterými nás pojí zájem o to, v jakém světě žijeme, a snaha nesmířit se se stavem věcí.

První aukci jsme uspořádali v roce 2011 a jejím základem byla díla výtvarníků spolupracujících s naším nakladatelstvím. Od té doby se každoročně rozrůstá výčet zvučných jmen i počet děl v katalogu. Dražíme malby, kresby, fotografie, objekty, videa, zvuková díla i jiná média. Aukce se zpravidla koná v druhé polovině listopadu.

Aukce 2017

Letošní aukce se uskuteční ve čtvrtek 30. listopadu 2017 v 19 hodin v noblesním Grand Ballroom v hotelu Hilton Prague (Pobřežní 1, Praha 8).
Elektronickou verzi katalogu, formulář pro registraci dražitele, plnou moc k zastupování (limitní lístek) a možnost dražit online uveřejníme na této stránce na začátku listopadu.

Již druhý rok je kurátorkou aukce Lenka Kerdová, která při přípravách navazuje na pestrou tradici předchozích ročníků. Zároveň se ji pokouší obohatit výběrem dalších autorů ze střední a nastupující mladší generace umělců. Těšit se tak můžete na díla nedávných absolventů uměleckých škol, jež mohou představovat pro mnohé sběratele zajímavou akviziční možnost. Snažíme se, aby výběr děl do aukce byl atraktivní pro co nejširší publikum – řadíme mezi ně klasická díla od slavných a již uznávaných autorů, díla na pomezí designu a volného umění i drobnější ilustrace či objekty.

Naším záměrem je nabídnout dražitelům lukrativní investiční příležitost a zároveň také upozornit širší veřejnost na mnohé zajímavé talenty a polohy současného českého umění. Lenka Kerdová kurátorka aukce

Velké poděkování patří všem výtvarníkům, kteří nám do aukce svá díla poskytují zcela zdarma a s úctou a respektem k lidem, jež se o umírající starají.

Prohlédněte si fotogalerii z aukce 2016, která se uskutečnila v Kongresovém sálu hotelu Hilton Prague.

Katalog 2016

Nahlédněte do katalogu loňské aukce. Na tom letošním již pracujeme, k dispozici veřejnosti bude na začátku listopadu.

Pokud máte k aukci jakékoli dotazy, můžete nás kontaktovat.

Mgr. Lenka Váňová, Ph.D.

Mgr. Lenka Váňová Ph.D.

koordinátorka programů pro veřejnost
606 282 354

Má na starosti prezentaci práce Cesty domů směrem k veřejnosti, koordinuje redakci webů Cestadomu.cz, Umirani.cz a Mojesmrt.cz a sociálních sítí. Stará se o komunikaci s médii, přípravu akcí pro dárce i veřejnost a produkci osvětových kampaní.

Lenka Kerdová

MgA. et Mgr. Lenka Kerdová

kurátorka aukce

Pro Cestu domů vytváří koncepci dobročinné aukce a podílí se na její realizaci, komunikuje s umělci a spolupracuje na přípravách a průběhu samotného aukčního večera.

Aukci můžeme uskutečnit díky mnoha firmám a lidem, kteří jí věnují prostředky a svůj čas.

Obzvlášť velkorysé partnertsví jsme našli v hotelu Hilton Prague. Děkujeme za podporu!