Dobročinná aukce

Benefiční aukce je ideální příležitost, jak spojit zájem o umění a filantropii s péčí o konkrétní lidi na konci života.


První aukci jsme uspořádali v roce 2011 a jejím základem byla díla výtvarníků spolupracujících s naším nakladatelstvím. Od té doby se každoročně rozrůstá výčet zvučných jmen i počet děl v katalogu. Dražíme malby, kresby, fotografie, objekty, videa, zvuková díla i jiná média.

Sedmý ročník benefiční aukce Cesty domů se uskutečnil 30. listopadu 2017 v Grand Ballroomu hotelu Hilton Prague. Dražená kolekce navázala na bohatou tradici let předchozích. Vedle děl etablovaných českých umělců v ní byla také díla talentovaných absolventů uměleckých škol. V návaznosti na „experimenty“ předchozího úspěšného ročníku byly zapojeny i ty současné umělecké proudy, jejichž díla se na aukcích běžně neobjevují, jako je zvukové umění nebo performance. Kurátorkou aukce byla opět Lenka Kerdová.

Díla sedmého ročníku dobročinné aukce se vydražila celkem za 1 092 700 Kč.

Děkujeme všem, kdo se na výsledku podíleli.

fotogalerie a video z večera, fotogalerie z Akce_U

Velké poděkování patří všem výtvarníkům, kteří nám do aukce svá díla poskytují zcela zdarma a s úctou a respektem k lidem, jež se o umírající starají.

Katalog aukce ke stažení

Seznam vydražených děl a dosažených částek

Pokud máte k aukci jakékoli dotazy, můžete nás kontaktovat.

Mgr. Linda Tichotová

Mgr. Linda Tichotová Fryčová

redaktorka, produkční
725 251 735

V Cestě domů pracuje jako redaktorka – spravuje domovské webové stránky, profily Cesty domů na sociálních sítích a také portál Umírání.cz, pro který píše články a dělá rozhovory. Jako produkční se podílí na organizaci klíčových akcí Cesty domů.

Lenka Kerdová

MgA. et Mgr. Lenka Kerdová

kurátorka aukce

Pro Cestu domů vytváří koncepci dobročinné aukce a podílí se na její realizaci, komunikuje s umělci a spolupracuje na přípravách a průběhu samotného aukčního večera.

Aukci můžeme uskutečnit díky mnoha firmám a lidem, kteří jí věnují prostředky a svůj čas.

Hlavní partner

Mediální podpora