Odborné vzdělávání

Spolupracujeme s nejrůznějšími institucemi na vzdělávacích programech pro odbornou i laickou veřejnost, doprovázíme stážisty a podílíme se na tvorbě informačních materiálů. Smyslem vzdělávání odborné veřejnosti je především předávání dobré praxe z prostředí domácí hospicové péče.


Lektorování

Chystáte-li vzdělávací akci a máte-li zájem o lektory z řad zaměstnanců Cesty domů, kontaktujte nás na vzdelavani@cestadomu.cz.

Nabídka akcí

Aktuální nabídku všech přednášek a seminářů pořádaných Cestou domů sledujte v kalendáři akcí na stránce Vzdělávacího centra.

Pravidelné vzdělávací akce

Komplikovaný zármutek

Během roku 2019 pořádáme workshopy, jejichž záměrem je uvést odbornou veřejnost do problematiky konceptu komplikovaného zármutku. Cílem je naučit účastníky komplikovaný zármutek rozpoznat a podpořit klienta k vyhledání podpory. Díky stipendiu Palliative Care Scholarship od Nadačního fondu Avast pro lektorku a pracovnici Poradny Veroniku Drnkovou je účast na workshopu zdarma.

Přihlásit se na workshop

Informační materiály ke stažení

Zájemcům o samostudium nabízíme seznam doporučené literatury.
Knihy z našeho nakladatelství si můžete prohlédnout v katalogu.


Další zdroje informací

Pečujícím, studentům a odborníkům v oblasti paliativní péče dále doporučujeme navštívit naši Knihovnu a informační portál Umírání.cz. Na portálu Umírání.cz najdete kromě praktických rad a informací také data o postojích veřejnosti a zdravotníků k umírání a smrti.

Pokud se zajímáte o výzkum a odborný rozvoj paliativní péče v České republice, sledujte činnost Centra paliativní péče. Centrum mimo jiné pořádá webináře a kurz ELNEC, vzdělávací kurz s mezinárodní licencí pro zdravotní sestry pracujících s pacienty v konečné fázi života.

Informace o dalších vzdělávacích akcích v ČR můžete sledovat například na webových stránkách České společnosti paliativní medicíny.