Zdroje ke studiu


Všemi letáky, brožurami i knihami vydanými nakladatelstvím Cesta domů můžete pohodlně listovat online na stránkách nakladatelství Cesty domů.

K individuálnímu vzdělávání můžete využít náš elearning. Ve slovníčku najdete pojmy z oblasti paliativní péče.

O paliativní péči v evropském kontextu pojednávají dva základní dokumenty:

Sestavili jsme manuál pro dětská oddělení knihoven, který usnadní využívání našich publikací. U každé je stručná anotace a klíčová slova, která usnadní výběr a pomohou s doporučením pro konkrétní situaci. Manuál obsahuje jak dětské knihy, tak publikace pro dospělé o dětském zármutku, o stárnutí, o strachu a dalších tématech.

Pro hospice, domovy pro seniory, ústavy sociální péče, paliativní oddělení nemocnic a poradny nabízíme příručku, která usnadní práci s našimi publikacemi v těchto zařízeních.

Seznam beletrie pro děti

Přinášíme seznam beletrie pro děti s tématikou smrti a umírání, vytvořený paní Kamilou Prouskovou na základě rešerší k její diplomové práci Přístup ZŠ k tématu smrti a umírání (Katedra pedagogiky FF UK v Praze, 2023) a poskytnutý Cestě domů.

Tituly jsou seřazené dle příjmení autora/autorky. Obsahuje anotace knih, informace o jejich dostupnosti v knihovně Cesty domů, odkazy na portál databazeknih.cz a doporučený věk čtenářů u každého titulu.

Podněty k doplnění seznamu nám můžete posílat e-mailem na adresu knihovna@cestadomu.cz. Děkujeme.