Pro poradny a psychology


Neřešený vztah k vlastní konečnosti, strach, obava, abychom nezarmoutili, nezkušenost a nejistota v rozhovoru s dětmi o nesnadných tématech často stojí za problémy, s nimiž rodiče děti do poraden přivádějí. Nabízíme psychologům na pomoc knihy, inspirace, zkušenosti.

Víme, že společné čtení a povídání nad tematicky zaměřenými knihami (konec a začátek života, smutek, strach, tajemství, pečování) může pomoci jak v rodinách, tak diagnostikovat a léčit v poradnách. Děti se například tématu smrti samy od sebe nevyhýbají, chtějí odpovědi. S knihou v ruce se dospělým odpovídá snáz.

Knihy, které pomáhají

V katalogu publikací z nakladatelství Cesta domů nabízíme publikace, které se osvědčily psychologům nejrůznějších poraden a krizových týmů (HZS, ZZS, Policie ČR). V manuálu Knihy, které pomáhají najdete tipy, jak s nimi zacházet v nejrůznějších situacích, případně, které můžete využít pro své vlastní vzdělávání. Publikace Slon u tabule shrnuje rady pedagogům, jak s dětmi téma umírání, smrti a zármutku otevírat. Publikaci si můžete prolistovat online anebo i stáhnout.

Zveme vás také do naší knihovny. Její nabídka je dostupná v online katalogu.

Knihy z nakladatelství Cesta domů můžete zakoupit v našem eshopu nebo v dobročinných obchodech.

Podcasty

K poslechu doporučujeme podcast na téma, zda by se s dětmi mělo mluvit o smrti a umírání. Debatu vedly Mgr. Ruth Šormová, ředitelka Cesty domů, a Mgr. Tereza Gafna Váňová, učitelka židovské výchovy, občanské výchovy a angličtiny na Lauderových školách v Praze.