Pro poradny a psychology

Neřešený vztah k vlastní konečnosti, strach, obava, abychom nezarmoutili, nezkušenost a nejistota v rozhovoru s dětmi o nesnadných tématech často stojí za problémy, s nimiž rodiče děti do poraden přivádějí. Nabízíme psychologům na pomoc knihy, inspirace, zkušenosti.


Cesta domů bezmála dvacet let poskytuje služby v rodinách umírajících, pracuje nejen s nimi, ale s jejich rodinami a přáteli. Věnuje se vzdělávání odborníků a také osvětě nejširší veřejnosti. Malé specializované nakladatelství je vystavěno na těchto zkušenostech.

Víme, že společné čtení a povídání nad tematicky zaměřenými knihami (konec a začátek života, smutek, strach, tajemství, pečování) může pomoci jak v rodinách, tak diagnostikovat a léčit v poradnách. Děti se například tématu smrti samy od sebe nevyhýbají, chtějí odpovědi. S knihou v ruce se dospělým odpovídá snáz.

Podívejte se do aktuálního katalogu dole na stránce Nakladatelství. Nabízíme publikace, které se osvědčily psychologům nejrůznějších poraden a krizových týmů (HZS, ZZS, Policie ČR), objednat je můžete na našem eshopu.

Zveme vás také do naší Knihovny. Její nabídka je dostupná v online katalogu. Pokud nejste zdaleka, zastavte se u nás a knihy si můžete prohlédnout a vypůjčit.

V manuálu Knihy, které pomáhají pak najdete tipy, jak s nimi pracovat v nejrůznějších situacích, případně, které můžete využít pro své vlastní vzdělávání.

Knihy, které pomáhají

Manuál knih pro práci s lidmi v nelehkých situacích si můžete prolistovat na stránkách našeho nakladatelství, nebo stáhnout níže.