Pro knihovny

Nakladatelství Cesta domů vydává knihy, které na našem trhu často chybí – o životě na konci, o smrti, o strachu a o smutku. Knihy na nelehká témata, ať už pro děti nebo dospělé, lidé potřebují, i když se je mnohdy obávají číst. A naše knihovna je tu jak pro čtenáře, tak pro knihovníky.


Víte si rady s našimi knihami? Znáte je? Chcete uspořádat workshop ve své knihovně? Možná zde najdete inspiraci. Workshopy na téma lidské konečnosti, vzájemné pomoci, péče, rituálů a dalších souvisejících témat pro děti ze základních škol doporučujeme pořádat nad knihami na tato témata.

Do Knihovny Cesty domů občas přijdou čtenáři, kteří hledají prostřednictvím knih pomoc v nelehké situaci: pečují o někoho blízkého a chtějí vědět, jak to co nejlépe zvládnout; mají v rodině dítě, kterému někdo blízký zemřel, a rádi by mu pomohli projít smutkem a truchlením; v rodině se objeví závažná nemoc a oni chtějí vědět, co bude dál. Takových situací je mnoho. Odborná pomoc nebo rozhovor jsou jistě nenahraditelné, mnohdy ale lidé potřebují a chtějí svoje záležitosti o samotě a v tichosti rozmýšlet a mít na ně svůj čas.

Knihovny mohou být v tomto ohledu neocenitelným pomocníkem. Mají šanci vycházet lidem vstříc a ptát se, nabízet a tím pomáhat.

Během roku 2020 nabídneme na těchto stránkách knihovníkům a muzejním pedagogům několik tipů k tomu, jak s našimi knihami zacházet, komu a proč je nabízet, jak mohou pomoci.

Velmi vítáme vaše zkušenosti a sdílení námětů. Můžete je psát na adresu knihovna@cestadomu.cz.

Knihy z nakladatelství Cesta domů si můžete objednat na našem eshopu nebo nás navštivte na některém z knižních veletrhů. Aktuální katalog knih najdete níže.

Dokumenty ke stažení