Nakladatelství

Jsme malé nakladatelství, které se snaží přispět ke zlepšení informovanosti o umírání, smrti a péči o umírající. Přejeme si oslovit nejen zdravotníky, ale i děti a jejich rodiče, studenty a učitele.


Nakladatelství Cesta domů vydalo za patnáct let své existence na 60 publikací a další desítky příležitostných tisků. Ve spolupráci s nakladatelstvím Vyšehrad a také samostatně vydalo několik knih, které téma dobrého umírání vnesly na náš knižní trh jako první.

Největší úspěch zaznamenal překlad dětské knihy Když Dinosaurům někdo umře. Na ni nakladatelství navazuje edicí Bludiště pro děti a jejich dospělé, která se věnuje nelehkým, ale důležitým tématům našeho života. Na odborném poli je nejžádanější Hospic do kapsy kolektivu autorů pod vedením Alžběty Markové, Umění rozhovoru o konci života Angela Volandese a Manuál paliativní péče o umírající pacienty Zdeňka Kalvacha.

Nakladatelství disponuje malým, ale kompetentním týmem interních i externích redaktorů a spolupracovníků a spolupracuje s předními odborníky v oboru paliativní medicíny.


 Vybrané publikace

Joyce Farmer
O smrti smrťoucí
Pernilla Stalfelt
Divný brach strach
Martina Špinková

Kde můžete koupit naše knihy?

E-shop Cesty domů

Kupte si výrobky z produkce Cesty domů a jejích přátel. Ručíme za originalitu.

Do e-shopu

Dobročinné obchody

Udělejte radost sobě či svým blízkým nákupem v našich kamenných obchodech.

Do obchodů
Knihy z Cesty domů
Knihy pro děti
Letáky Cesta domů