Praktický kurz pro pečující

Každou druhou středu v měsíci pořádáme kurz pro ty, kdo doma pečují o své blízké nebo se na péči chystají.

  • Očekáváte propuštění svého blízkého z nemocnice do domácí péče?
  • Bojíte se, že péči o člověka upoutaného na lůžko nezvládnete?
  • Staráte se dlouhodobě o někoho blízkého a jeho stav se poslední dobou horší nebo se jeho zhoršení obáváte?
  • Chcete se naučit, jak si péči usnadnit a jaké pomůcky by vám mohly pomoci?

Nabízíme dvouhodinový praktický kurz pro každého, kdo potřebuje poradit s péčí o člověka upoutaného na lůžko. Seznámíme vás s osvědčenými postupy, ukážeme vám, jak využívat kompenzační pomůcky a společně s námi si budete moci některé techniky vyzkoušet:

  • manipulace s ležícím člověkem
  • výměna inkontinenčních pomůcek
  • přesun z lůžka na křeslo nebo vozík atd.

Získáte i tipy na řešení nejčastějších úskalí spojených s péčí o člověka s omezenou mobilitou nebo narušenou rovnováhou, včetně doporučení různých odborných služeb, které vám mohou s péči doma pomoci.

Program každého setkání bude přizpůsoben konkrétním potřebám účastníků. Pro praktické nácviky budou zajištěny kompenzační pomůcky – polohovací lůžko, mechanický vozík a toaletní křeslo.

Kurz se koná každou druhou středu ve Vzdělávacím centru Cesta domů od 18 do 20 hodin. Účast je díky podpoře Magistrátu hlavního města Praha zdarma. Přihlásit se můžete vyplněním formuláře. Kapacita kurzu je 10 až 12 účastníků. Červnový termín je již obsazen.

Vyberte si jeden z termínů konání kurzu:
Pokud máte něco, s čím potřebujete konkrétně poradit, můžete to napsat sem.
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na e-mail, který jste uvedli výše.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů