Praktický kurz pro pečující

Jednou měsíčně pořádáme kurz pro ty, kdo doma pečují o své blízké nebo se na péči chystají.

Listopadový termín je vzhledem k platným vládním opatřením zrušen.

  • Očekáváte propuštění svého blízkého z nemocnice do domácí péče?
  • Bojíte se, že péči o člověka upoutaného na lůžko nezvládnete?
  • Staráte se dlouhodobě o někoho blízkého a jeho stav se poslední dobou horší nebo se jeho zhoršení obáváte?
  • Chcete se naučit, jak si péči usnadnit a jaké pomůcky by vám mohly pomoci?

Nabízíme dvouhodinový praktický kurz pro každého, kdo potřebuje poradit s péčí o člověka upoutaného na lůžko. Seznámíme vás s osvědčenými postupy, ukážeme vám, jak využívat kompenzační pomůcky a společně s námi si budete moci některé techniky vyzkoušet:

  • manipulace s ležícím člověkem
  • výměna inkontinenčních pomůcek
  • přesun z lůžka na křeslo nebo vozík atd.

Získáte i tipy na řešení nejčastějších úskalí spojených s péčí o člověka s omezenou pohyblivostí nebo narušenou rovnováhou, včetně doporučení různých odborných služeb, které vám mohou s péči doma pomoci.

Program každého setkání bude přizpůsoben konkrétním potřebám účastníků. Pro praktické nácviky budou zajištěny pomůcky – polohovací lůžko, mechanický vozík a toaletní křeslo.

Kurz se koná vždy druhou středu v měsíci ve Vzdělávacím centru Cesta domů od 18 do 20 hodin. Účast je díky podpoře Magistrátu hlavního města Praha zdarma. Přihlásit se můžete vyplněním formuláře níže.

Během kurzů dodržujeme doporučená bezpečnostní a hygienická opatření, tj. lektoři používají ochranné štíty, účastníci roušky, na místě máme dezinfekci a snažíme se dodržovat 2metrové rozestupy.

Přihlásit se

Jaké údaje shromažďujeme a jak s nimi nakládáme? Více o tom, jak využíváme a chráníme osobní údaje, se dozvíte v našich zásadách.

Vyberte si termín konání kurzu:
Napište nám prosím, zda se na péči teprve chystáte, nebo zda máte konkrétní oblasti péče, o kterých byste se potřebovali dozvědět více (např. pomoc s přesuny z lůžka, představení pomůcek na podporu chůze a pohybu, zajišťování hygieny u lidí upoutaných na lůžko atd.).
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na e-mail, který jste uvedli výše.
Po odeslání žádosti zkontrolujte svoji e-mailovou schránku.
Pokud v ní najdete automatické potvrzení o tom, že jsme žádost přijali, není třeba formulář vyplňovat a odesílat znovu, i když se na této stránce objeví chybová hláška.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů