Webinář: Pane doktore, co se mnou bude? Management rozhodování u pacienta v závěru života

Zveme vás na webinář určený praktickým lékařům a všem, kteří při své práci přicházejí do kontaktu s nevyléčitelně nemocnými pacienty.

Kdy?
19. 4. 2021 16:00

Na webináři představíme způsob uvažování nad pacientem v paliativní péči s ukončenou kauzální léčbou. Nastíníme, jak se mění cíle péče s progresí nevyléčitelného onemocnění a co hraje roli v rozhodování o lékařské indikaci jednotlivých léčebných postupů.

Ukážeme, jak můžeme pacientovi za pomoci přiměřené komunikace závažných zpráv nabídnout roli partnera a dát mu možnost činit rozhodnutí významná pro závěr jeho života. Porozumění nemoci dává naději na sladění pacientových očekávání s možnostmi lékařské podpory, a proto je důležité společně přehodnocovat možnosti a cíle léčby a budovat plán péče. Součástí přednášky bude několik kazuistik.

Termín: 19. 4. 2021, 16:00–18:00
Přednášející: MUDr. Katarína Vlčková, lékařka mobilního hospice Cesta domů

Cena: Díky podpoře Magistrátu hlavního města Prahy je účast možná zdarma.

Upozornění

Cesta domů na webinářích sdílí prostor k otevřené diskuzi odborníků s veřejností. Názory zde představené jsou osobními názory mluvčích a nevyjadřují stanovisko Cesty domů.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů