Výcvik pro dobrovolníky

Pro zájemce o dobrovolnou práci v rodinách pacientů a klientů Cesty domů otevíráme nové kolo výcviku pro rok 2024.

Dobrovolník v Cestě domů

V roce 2023 proběhl již 20. cyklus komplexního kurzu, který připravuje naše budoucí dobrovolníky na to, aby mohli docházet za našimi klienty do jejich domácího prostředí. Náplní takové dobrovolnické služby v domácnosti je hlavně vystřídat pečující, kteří si potřebují vyřídit např. důležité pochůzky na úřadech či u lékaře nebo si od náročné péče odpočinout. Je pro ně velkou pomocí, když mají možnost svěřit svého blízkého nemocného do rukou někoho z týmu Cesty domů – někoho, kdo ví, jak si poradit v různých situacích.

Dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat našim pacientům a klientům v jejich domácím prostředí, připravujeme v několikaměsíčním programu, který jeho absolventi vysoce oceňují.

Dobrovolnický výcvik bych doporučila všem, kteří se zajímají o osobní rozvoj.účastnice dobrovolnického výcviku v Cestě domů

Dozvěděl jsem se hodně užitečných informací a získal nezbytné základní praktické dovednosti. Naučil jsem se více naslouchat a lépe přijímat nové názory, které měly často další rozměr, jiný úhel pohledu. Díky tomu jsem si rozšířil svoji schopnost empatie, vnímání a přijetí nových pohledů na práci dobrovolníka. Jsem rád, že jsem měl možnost kurz absolvovat, byl pro mě velkým přínosem.účastník dobrovolnického výcviku v Cestě domů

Přihlášky do dobrovolnického výcviku na rok 2024 jsou uzavřeny. Pokud máte zájem o příští cyklus výcviku, nebo o zapsání na seznam náhradníků, napište prosím email na marketa.novotna@cestadomu.cz.
Děkujeme za pochopení.

Více informací o výcviku

V Cestě domů si času, práce a schopností našich dobrovolníků velmi vážíme. Jsou rodinným stříbrem naší organizace, hodnotou, o kterou je potřeba pečovat, nesamozřejmou vzácností, bez níž by byla Cesta domů a péče o naše klienty o mnohé ochuzená. Když kolegové představují dobrovolnickou službu v hospicových rodinách, mluví často o dobrovolnících jako o supermanech.

Jsou to lidé, kteří chodí do práce, ale když je potřeba, najdou si čas, aby pomohli v péči o nemocného. Svoji práci umí, vědí, co dělat, když je krize, umí si zavolat se sestrou a zasáhnout i v náročných situacích. Pracují pro nás už roky, jsou proškolení a zkušení. A po náročné službě jdou zase do práce. To se potom pečující ptají, kde se takoví lidé berou a proč to dělají? Na to mám odpověď, že to jsou to supermani (superwomani). Velká služba, na kterou je speciální kolonka v karmickém počítadle.Pavel Duba, vedoucí podpůrných služeb Cesty domů

K poslechu

Proč se lidé věnují ve svém volném čase nezištné pomoci druhým? Dozvíte se od Katky, Anny a Alexe, dobrovolníků Cesty domů. Spolupracují s námi dlouhodobě, podobně jako další stovka aktivních pomocníků. O tom, jaké jsou praktické dopady jejich činností, povídá koordinátorka dobrovolníků Markéta Novotná. Jak začíná a končí cesta dobrovolníka? Kde všude pomáhají?

Ptá se Ruth Šormová, ředitelka Cesty domů.

Poslechnout podcast

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů