Komplikované truchlení – jak mu předcházet a jak jej rozpoznat?

Zveme na kurz určený odborníkům, kteří se ve své profesi setkávají s pozůstalými a vedou s nimi podpůrné či terapeutické rozhovory. Kurz je akreditovaný MPSV.

Kdy?
16. 9. 2020 9:00

Zaměřuje se na předcházení rozvoje tzv. komplikovaného truchlení – co lze dělat v poradenství, nebo jak pozůstalého nasměrovat k odborné pomoci.

Účastníci se naučí, jak u pozůstalých komplikované truchlení rozpoznávat a seznámí se s jeho teoretickými základy. Získají základní informace o efektivitě poradenství v prevenci komplikovaného truchlení a pochopí rozdíl mezi akutním a komplikovaným truchlením. K dispozici dostanou zdroje týkající se diagnostiky „Prolonged Grief Disorder“. Dozví se, jakým projevům truchlení v poradenství věnovat pozornost s ohledem na prevenci komplikovaného truchlení a vyzkouší si deníkovou metodu práce s emocemi v poradenském procesu. Naučí se využít model duálního procesu vyrovnávání se se ztrátou v praxi, v rámci cvičné konzultace nebo práce s kazuistikou. Součást kurzu tvoří i práce s konkrétními případy.

Kurz povede Mgr. Veronika Drnková, členka Podpůrného týmu Cesty domů Veronika Drnková, držitelka certifikace Level 2 v terapii komplikovaného zármutku v Center for Complicated Grief při Columbia University v New Yorku.

Vzdělávací program akreditovaný MPSV, akreditace č.A2020/0652-SP/PC/VP

termín: středa 16. 9. 2020 9.00–17.30
rozsah kurzu: 8 vyučovacích hodin, přestávky a oběd
místo konání: Vzdělávací centrum Cesta domů, Heleny Kočvarové 1, Praha 4, 140 00
cena: 1500 Kč

Přihlásit se na kurz

Jaké údaje shromažďujeme a jak s nimi nakládáme? Více o tom, jak využíváme a chráníme osobní údaje, se dozvíte v našich zásadách.

Vaše údaje
Údaje k platbě
Uveďte svou adresu.
Uveďte název, sídlo, IČO a DIČ organizace, na kterou má být vystavena faktura.
Vaše profese
Uveďte svou profesi / pozici v organizaci.
Přihlášení k odběru newsletteru
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na e-mail, který jste uvedli výše.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů