Komplikované truchlení – jak mu předcházet a jak jej rozpoznat?

Zveme na online kurz určený odborníkům, kteří se ve své profesi setkávají s pozůstalými a vedou s nimi podpůrné či terapeutické rozhovory. Kurz je akreditovaný MPSV.

Kdy?
16. 12. 2020 9:00
foto Jan Šilar

Zaměříme se na předcházení rozvoje tzv. komplikovaného truchlení – co lze dělat v poradenství, nebo jak pozůstalého nasměrovat k odborné pomoci.

Účastníci se naučí, jak u pozůstalých komplikované truchlení rozpoznávat a seznámí se s jeho teoretickými základy. Získají základní informace o efektivitě poradenství v prevenci komplikovaného truchlení a pochopí rozdíl mezi akutním a komplikovaným truchlením. K dispozici dostanou zdroje týkající se diagnostiky „Prolonged Grief Disorder“. Dozví se, jakým projevům truchlení v poradenství věnovat pozornost s ohledem na prevenci komplikovaného truchlení a vyzkouší si deníkovou metodu práce s emocemi v poradenském procesu. Naučí se využít model duálního procesu vyrovnávání se se ztrátou v praxi, v rámci cvičné konzultace nebo práce s kazuistikou. Součást kurzu tvoří i práce s konkrétními případy.

Kurz povede Mgr. Veronika Drnková, členka Podpůrného týmu Cesty domů, držitelka certifikace Level 2 v terapii komplikovaného zármutku v Center for Complicated Grief při Columbia University v New Yorku.

Vzdělávací program akreditovaný MPSV, akreditace č.A2020/0652-SP/PC/VP

termín konání:

  • středa 16. 12. 2020 9.00–17.30
    rozsah kurzu: 8 vyučovacích hodin, včetně přestávek (pauzu na oběd plánujeme v čase 12.30–13.30)
    místo konání: online
    cena: 1500 Kč

Přihlásit se na kurz

Jaké údaje shromažďujeme a jak s nimi nakládáme? Více o tom, jak využíváme a chráníme osobní údaje, se dozvíte v našich zásadách.

Podmínky – stornopoplatky: Při omluvě 5 a více pracovních dní před konáním kurzu vracíme 100 % z ceny kurzu. Při omluvě 4–2 pracovní dny před konáním kurzu vracíme 50 % z ceny kurzu. Při omluvě méně než 2 pracovní dny před konáním kurzu registrační poplatek nevracíme. V případě, že za sebe najdete náhradníka, napište nám – platbu zaevidujeme na něj. V případě závažných důvodů k neúčasti nám napište (vzdelavani@cestadomu.cz) – posoudíme, jak budeme postupovat právě ve Vašem případě.

Vaše údaje
Údaje k platbě
Uveďte svou adresu.
Uveďte název, sídlo, IČO a DIČ organizace, na kterou má být vystavena faktura.
Vaše profese
Uveďte svou profesi / pozici v organizaci.
Přihlášení k odběru newsletteru
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na e-mail, který jste uvedli výše.
Po odeslání žádosti zkontrolujte svoji e-mailovou schránku.
Pokud v ní najdete automatické potvrzení o tom, že jsme žádost přijali, není třeba formulář vyplňovat a odesílat znovu, i když se na této stránce objeví chybová hláška.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů