Zpráva za rok 2020

Zveřejňujeme naši Zprávu za rok 2020, letos v nové podobě, s ilustracemi z našeho nakladatelství.

Zpráva za rok 2020 | foto Jan Šilar

Po několika letech jsme se rozhodli podobu Zprávy proměnit, rozšířit a výtvarně oživit. Máme z výsledku radost a doufáme, že potěší i vás. Nabízíme tedy ke čtení i prohlížení malou ‚knížku‘, díky níž se dozvíte, co všechno se v roce 2020 i díky podpoře dárců v Cestě domů událo.

Loni jsme vnímali koronavirovou realitu jako něco, co do našich životů nově a nečekaně zasáhlo. Nikoho z nás tehdy nenapadlo, jak se bude dál situace vyvíjet, ani že si na nové okolnosti budeme muset do značné míry zvyknout jako na něco, co hned tak nezmizí. Navzdory všem těžkostem mohu vděčně napsat, že Cesta domů pokračuje ve všem svém konání, a dokonce leccos nového přidává. To by nebylo možné bez podpory dárců a příznivců, kteří jsou naším ‚rodinným stříbrem‘, bez nich by Cesta domů nebyla, jaká je.

Letos si připomínáme dvacáté výročí založení a zpětně obhlížíme cesty, kterými se Cesta domů dosud ubírala, i ty, po kterých putujeme teď, a také ty, které se nově objevují. Narozeninovým rokem nás provází motto ‚Měníme cesty už 20 let. Jsme Cesta domů‘. Zvu vás, abyste se k pomyslné oslavě připojili, inspiraci naleznete třeba na našich webových stránkách www.menimecesty.cz a www.slavime20let.cz.

Cesta domů se snaží měnit k lepšímu způsob, jakým se v Česku umírá. Pokoušíme se všemožně podpořit vědomí, že život je životem od začátku až do poslední chvíle. Děkujeme, že nám v tom svou rozmanitou přízní pomáháte.

Za Cestu domů
Ruth Šormová, ředitelka

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů