Webinář pro lékaře – Symptomy: delirium, úzkost a deprese

Zveme vás na webinář určený praktickým lékařům a všem, kteří při své práci přicházejí do kontaktu s nevyléčitelně nemocnými pacienty.

Kdy?
16. 2. 2023
Primářka a pacientka domácího hospice Cesta domů

Paliatr, MUDr. Zuzana Křemenová, provede účastníky webináře farmakologickými a nefarmakologickými postupy řešení deprese, úzkosti a deliria u pacientů nejen v paliativní péči. Na kazuistikách ukáže základní principy racionální farmakoterapie a zejména využití vlastních komunikačních schopností, úsudku a možností nefarmakologické podpory nemocných.

Hlavními tématy budou:

  • Nefarmakologické a farmakologické postupy použitelné v managementu deliria, úzkosti a deprese.
  • Správné rozpoznání "normální reakce" na nevyléčitelnou nemoc a odlišení od deprese nebo úzkosti.
  • Praktické ukázky managementu deliria, deprese a úzkosti na vybraných kazuistikách.

MUDr. Zuzana Křemenová pracuje od roku 2008 ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, kde v současnosti působí jako lékařka Podpůrného a paliativního týmu. Původně se věnovala nefrologii a od roku 2017 se zaměřuje převážně na paliativní medicínu. Od roku 2002 pracuje také jako asistent na 3. LF UK, kde nejprve vyučovala lékařskou biochemii, nyní zde učí nefrologii, vnitřní lékařství a interní propedeutiku. V roce 2015 získala atestaci z vnitřního lékařství a v roce 2018 z paliativní medicíny. V Cestě domů pracuje jako externí lékařka.

Na tento webinář pro praktické lékaře navazuje další, tentokrát na téma: Léčba digestivních symptomů a ascitu v domácím prostředí (březen 2023).

Termín: 16. 2. 2023, 16:00–17:30
Přednášející: MUDr. Zuzana Křemenová, externí lékařka Cesty domů
Kapacita: neomezená
Cena: 350 Kč (poplatek je nevratný)

Po proběhnuté platbě zašleme všem registrovaným účastníkům link se vstupem do aplikace Zoom k online účasti na webináři. Do 14 dnů od jeho uskutečnění pak zašleme odkaz na video záznam, který umožní zhlédnutí webináře i zpětně.

Kurz je akreditován u ČLK. Účastník získá 2 kredity.

Registrace
Registrace na webinář byla ukončena. Pokud máte zájem o záznam, napište prosím na e-mail vzdelavani@cestadomu.cz.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů