Vychází Kluk v ohni, příběh plný akce

Nakladatelství Cesta domů vydává novou knížku pro děti Kluk v ohni. Zachycuje příběh desetiletého chlapce, který se po těžkém popálení léčí v nemocnici, zažívá dobrodružství v divokých snech a citlivě vnímá dění kolem sebe.

foto: Kristýna Hadačová

Příběh sepsala na základě skutečných událostí hudebnice, herečka, loutkoherečka a spisovatelka Marka Míková a je určen čtenářům od 8 let.

Inspirací byl skutečný příběh chlapce, který utrpěl rozsáhlé popáleniny po celém těle, ale díky úžasné péči lékařů a sester se zase vrátil do života. Protože se spolkem Loutky v nemocnici navštěvuji nemocné děti na dětských odděleních, měla jsem to štěstí vidět na vlastní oči ten zázrak. Knížka vzdává hold zdravotníkům i statečnosti všech dětí na oddělení popálenin.Marka Míková

ilustrace: Jakub Bachorík
ilustrace: Jakub Bachorík

Knížka může být inspirací a povzbuzením pro děti, které čelí životním výzvám, ať už jsou to neshody se spolužáky, které jsou v knížce také zmíněny, nebo boj s těžkou nemocí či následky úrazu. Živými obrázky plnými děje doprovodil příběh mladý výtvarník Jakub Bachorík.

Od začátku bylo mým záměrem, aby ilustrace měly spíše veselou, ne pochmurnou atmosféru. Jsou pestré, stejně jako samotná cesta hrdiny. Bavilo mě stavět snový svět a vymýšlet všechna zákoutí a nástrahy, které hlavního hrdinu čekají.Jakub Bachorík

Knížkou je možné zalistovat si a objednat ji v eshopu, nabízíme ji i v obou našich dobročinných obchodech.

ilustrace: Jakub Bachorík

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů