Seminář: Proč a jak mluvit s dětmi o umírání a smrti?

Zveme na seminář určený sociálním pracovníkům, terapeutům, vychovatelům a všem, kdo se profesně setkávají s dětmi a potřebují podpořit v komunikaci témat spojených s koncem života.

Kdy?
26. 4. 2023 12:30

Děti pokládají mnoho otázek, na některé z nich se velmi těžko odpovídá. Vždy se ale vyplatí před otázkami neuhýbat, snažit se dětem přiměřeně k jejich věku odpovídat a nezatajovat informace. Jaké představy o konci života mohou mít děti v různém věku? Jak děti a dospívající prožívají umírání a truchlení? Můžeme jim v zármutku nějak účinně pomoci? Na co je dobré si dát pozor?

Jak odpovídat, když se ptají: "co je to rakev", "co se děje po smrti" a "mami, umřu taky"?
A patří děti na pohřeb?

Pro všechny, kdo pracují s větším či menším dětským kolektivem, nabízíme čtyřhodinový interaktivní seminář.

Termín: 26. 4. 2023, 12:30-16:30
Místo konání: Vzdělávací centrum Cesty domů, Heleny Kočvarové 1, Praha 4 – Michle
Přednášející: Ing. Jindřiška Prokopová, psychosociální pracovnice, a Mgr. Pavel Duba, vedoucí Podpůrných služeb a psychosociální pracovník
Kapacita: 12 (max. 25)
Cena: 600 Kč

Podmínky – stornopoplatky: Při omluvě v době 5 a více pracovních dní před konáním kurzu vracíme 100 % z ceny kurzu. Při omluvě 4–2 pracovní dny před konáním kurzu vracíme 50 % z ceny kurzu. Při omluvě méně než 2 pracovní dny před konáním kurzu registrační poplatek nevracíme. V případě, že za sebe najdete náhradníka, napište nám – platbu zaevidujeme na něj. V případě opravdu závažných důvodů neúčasti nám prosím napište (vzdelavani@cestadomu.cz) – posoudíme, jak budeme postupovat právě ve vašem případě.

Registrovat se

Vaše údaje
Údaje k platbě
Uveďte název, sídlo, IČO a DIČ organizace, na kterou má být vystavena faktura.
Vaše profese a motivace
Uveďte svou profesi / pozici v organizaci.
Co očekáváte? Co byste se chtěli především dozvědět? Pokuste se co nejpodrobněji specifikovat Vaše požadavky.
Přihlášení k odběru Newsletteru
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na email, který jste uvedli výše. Pokud již newsletter odebíráte, není třeba jeho odběr znovu potvrzovat.
Zpracování osobních údajů

Správcem osobních údajů je Cesta domů, z.ú. Podmínky zpracování osobních údajů najdete na této stránce.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů