Seminář pro učitele: Život má začátek i konec

Odpolední zážitkový seminář je určen všem pedagogickým pracovníkům, kteří si přejí posílit své kompetence v komunikaci tématu smrti a umírání a dalších obtížných témat.

Kdy?
23. 5. 2023
Další termíny
17. 5. 2023
19. 4. 2023

Seminář je vhodný pro učitele základních a středních škol, učitele základních uměleckých škol, metodiky prevence, školní psychology, asistenty učitelů, vychovatele ve školních družinách a další pedagogické pracovníky. Vhodně kombinuje teoretickou průpravu a zážitkové aktivity. Účastníci budou promýšlet odpovědi na otázky:

  • Proč bychom na půdě školy měli mluvit o smrti a konečnosti života?
  • Jakou máme zkušenost s otevíráním citlivých témat u nás ve škole?
  • Co bychom potřebovali znát my?
  • Co by potřebovaly vědět děti?

V menších skupinách budou účastníci řešit modelové situace z praxe a pocvičí se jak v komunikačních technikách, tak i v mlčení.

Cílem semináře je posílit kompetence pedagogických pracovníků a podpořit je v tom, aby sami dokázali děti obtížnými tématy bezpečně provést. Seminář je zaměřen na primární prevenci a osvětu, nenabízí krizovou intervenci. Absolventi získají dostatek odkazů na vhodné podpůrné materiály a kontakty na případnou krizovou intervenci.

Termín: 23.5. 2023, 14:00–17:00
Další termíny: 19.4. 2023 (obsazeno, přijímáme náhradníky) nebo 17. 5. 2023 (obsazeno, přijímáme náhradníky), vždy 14:00–17:00
Místo konání: Vzdělávací centrum Cesty domů, Heleny Kočvarové 1, Praha 4 – Michle
Přednášející: odborníci z Cesty domů a externí spolupracovníci
Kapacita: max. 15 účastníků
Cena: Díky podpoře Nadace OSF v programu Active Citizens Fund je účast na semináři možná zdarma.

Vzdělávací program byl akreditován MŠMT v rámci systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků pod č. j. MSMT-1040/2023-1-22.

Kurz se koná v rámci projektu podpořeného Nadací OSF v programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

#sodvahou

loga partneru

Registrovat se

Vaše údaje
Termín
Další informace
Vaše motivace
Co byste se chtěli především dozvědět? Pokuste se co nejpodrobněji specifikovat Vaše požadavky.
Přihlášení k odběru newsletteru
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na e-mail, který jste uvedli výše.
Zpracování osobních údajů

Správcem osobních údajů je Cesta domů, z.ú. Podmínky zpracování osobních údajů najdete na této stránce.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů