Křižovatky aneb Kudy kam v paliativní péči v Praze

Nakladatelství Cesta domů vydalo přehled možností obecné a specializované paliativní péče v Praze.

Křižovatky aneb Kudy kam v paliativní péči v Praze_Nakladatelství Cesta domů

Obsáhlá a přehledná brožura Křižovatky nabízí pomoc všem, kdo v Praze pomáhají lidem s vážným onemocněním a jejich blízkým, ať už v průběhu léčby, nebo v závěrečné fázi pacientova života. Přináší základní informace o paliativní péči praktickým i ošetřujícím lékařům a sociálním pracovníkům v poradnách, nemocnicích a dalších institucích. Využít ji mohou ale i další pečující.

V brožuře najdou vyzkoušené a osvědčené způsoby, jak se rychle zorientovat, jak pokud možno dobře komunikovat, kde najít potřebné informace – zkrátka jak koordinovaně a adekvátně pomoci pacientovi a jeho rodině. Aby nezabloudili, aby se efektivně dostali z místa na místo, aby netrpěli, aby co nejlépe využili čas, který jim zbývá.

Chtěly jsme nabídnout podporu v účinné a vlídné komunikaci, dostupné informace a podklady pro pomoc v rozhodování jednak profesionálům, kteří musejí každodenně taková doporučení pacientům a rodinám předávat, jednak laikům stojícím právě na některé z křižovatek. autorky publikace Martina Špinková a Eliška Mlynáriková

Brožura shromažďuje dostupné podklady pro lepší povědomí o možnostech obecné a specializované paliativní péče v Praze a o nabídce a možnostech dalších zdravotních a sociálních služeb, které lidé na konci života mohou využít. Zdravotně-sociální systém nabízí velmi bohatou škálu účinné pomoci, je ale často složité se v něm zorientovat. Sociální pracovníci vědí dobře, že každý klient je jiný a jiná je i jeho životní situace. Proto i řešení je specifické. Brožura pomůže jak profesionálům, tak i laikům se ve složitých pražských křižovatkách nabízené pomoci vyznat.

Brožura vznikla s podporou Magistrátu Hl. města Prahy. Dostupná je k listování online, ke stažení i k vyzvednutí v tištěné formě v Dobročinných obchodech Cesta domů.

Zalistujte publikací online

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů