Akreditovaný kurz: Komplikované truchlení – jak mu předcházet a jak jej rozpoznat?

Kurz s osobní účastí určený odborníkům, kteří se ve své profesi setkávají s pozůstalými a vedou s nimi podpůrné či terapeutické rozhovory. Kurz v rozsahu 8 vyučovacích hodin je akreditován MPSV (č. A2020/0652-SP/PC/VP).

Kdy?
22. 6. 2023
Další termíny
9. 11. 2023
Pietní rituál

V kurzu se zaměříme na předcházení rozvoje tzv. komplikovaného truchlení: co lze dělat v poradenství a jak pozůstalého nasměrovat k odborné pomoci.

Účastníci se naučí, jak u pozůstalých rozpoznat rozdíl mezi akutním a komplikovaným truchlením. Dozví se, jakým projevům truchlení v poradenství věnovat pozornost a vyzkouší si deníkovou metodu práce s emocemi. Získají důležité informace o efektivitě poradenství v prevenci komplikovaného truchlení a naučí se využít model duálního procesu vyrovnávání se se ztrátou v praxi.

Účastníci dostanou k dispozici zdroje týkající se diagnostiky „Prolonged Grief Disorder“. Vlastní kazuistiky jsou velmi vítány!

Termín: 22. 6. 2023 nebo 9. 11. 2023; vždy 9:00–16:30 (8 vyučovacích hodin)
Místo konání: Vzdělávací centrum Cesty domů, Heleny Kočvarové 1, Praha 4 – Michle, 140 00
Přednášející: Mgr. Veronika Drnková, členka Podpůrného týmu Cesty domů, držitelka certifikace Level 2 v terapii komplikovaného zármutku v Center for Complicated Grief při Columbia University v New Yorku
Kapacita: max. 25 (minimální počet účastníků pro realizaci kurzu je 10)
Cena: 2 500 Kč (cena včetně oběda a drobného občerstvení)

Podmínky – stornopoplatky: Při omluvě v době 5 a více pracovních dní před konáním kurzu vracíme 100 % z ceny kurzu. Při omluvě 4–2 pracovní dny před konáním kurzu vracíme 50 % z ceny kurzu. Při omluvě méně než 2 pracovní dny před konáním kurzu registrační poplatek nevracíme. V případě, že za sebe najdete náhradníka, napište nám – platbu zaevidujeme na něj. V případě opravdu závažných důvodů neúčasti nám prosím napište (vzdelavani@cestadomu.cz) – posoudíme, jak budeme postupovat právě ve Vašem případě.

Registrovat se

Vaše údaje
Údaj potřebujeme kvůli vystavení certifikátu.
Údaj potřebujeme kvůli vystavení certifikátu.
Termín
Údaje k platbě
Uveďte název, sídlo, IČO a DIČ organizace, na kterou má být vystavena faktura.
Vaše profese a motivace
Uveďte svou profesi / pozici v organizaci.
Co očekáváte? Co byste se chtěli především dozvědět? Pokuste se co nejpodrobněji specifikovat Vaše požadavky.
Přihlášení k odběru Newsletteru
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na email, který jste uvedli výše. Pokud již newsletter odebíráte, není třeba jeho odběr znovu potvrzovat.
Zpracování osobních údajů

Správcem osobních údajů je Cesta domů, z.ú. Podmínky zpracování osobních údajů najdete na této stránce.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů