Hospic do kapsy
Alžběta Marková a kolektiv

Hospic do kapsy

Příručka pro domácí paliativní týmy
Druhé aktualizované a rozšířené vydání úspěšné publikace vycházející z příručky skot­ských paliativních týmů. Text druhého vydání je rozsáhleji přepracován a dle současných zkušeností aktualizován našimi předními paliativními odborníky. Tentokrát vychází jako standardní kniha v měk­ké vazbě, udrží ale pracovní styl příručky, do níž si lze psát své vlastní poznámky a zkušenosti. Příručka je určená všem, kteří pracují s těž­ce nemocnými pacienty na konci života, speciálně pak těm, kteří potřebují mít v terénu moudrého rádce vždy pohotově při sobě. Doporučujeme spokojeným vlastníkům prvního vydání a každému, kdo pracuje s lidmi na konci života.
Počet stran: 
156
ISBN: 
978-80-905809-4-7

Koupit v e-shopu nebo v našich Dobročinných obchodech


Sdílejte na:    

Hospic do kapsy je šikovná příručka pro členy týmů mobilních hospiců, kteří pečují o nevyléčitelně nemocné a umírající lidi v domácím prostředí, ale i pro mnoho dalších profesí. Má malý formát, dá se snadno nosit s sebou, lehce se v ní hledá, k dispozici jsou stránky na vlastní poznámky.
Původní kniha vznikala několik let jako dílo více autorů pod vedením Alžběty Markové. Poprvé ji vydala Cesta domů v Praze v roce 2009. Na obálce je použita kresba, která byla v dětské soutěži Cesty domů oceněna zvláštní cenou, jejím autorem je Karel Stria.
Kniha se ve druhém vydání dočkala mnoha úprav a doplnění. Na úpravách se podílel tým odborníků a společně provedli bezmála 1000 korektur, kniha má oproti původním 100 stranám stran 156. Nový Hospic do kapsy se významně rozšiřuje předchozí vydání a doporučujeme ho všem, kdo pracují s lidmi na konci života, ať už řeší bolest, hojení ran nebo způsoby komunikace v nelehkých situacích. Design a sazbu provedlo studio Designiq, tiskla Tiskárna Flora.