Jak založit narozeninovou sbírku

Oslavte s námi své letošní narozeniny uspořádáním narozeninové sbírky mezi přáteli a kamarády. Místo hmotných dárků tak vaši blízcí přispějí na služby Cesty domů. Radost z oslavy tak budou mít všechny strany.


Cestě domů je letos 20 let. Je to příležitost k bilancování, zamyšlení, ale i k oslavám, radosti a obdarovávání. Cesta domů roste. Vděčíme za to mnohému a mnohým, ale může se to dít hlavně díky velkorysosti dárců. Ať jsou drobní nebo velcí, přinášejí Cestě domů svobodu a nezávislost. Stále se nám daří hradit víc než polovinu všech nákladů z darů (a nikoli státních dotací). Děkujeme.

Jednoduchý návod, jak na to:

  • Na webu darujme.cz vyberte projekt Cesta domů slaví 20 let, případně nějaký jiný projekt pod organizací Cesta domů.
  • Na projektu zvolte tlačítko Vyzvat ostatní, které míří na formulář k vyplnění. Nebojte se, je to jednoduchý formulář, a pokud máte rozmyšlené texty, budete ho mít vyplněný raz dva! Pokud zatím nemáte na portále založený profil, je potřeba vyplnit registraci s aktuálními kontaktními údaji. Ty budou sloužit k naší komunikaci s vámi.
  • Nastavení výzvy – určíte časové rozmezí a částku, na kterou cílíte. Dobré je výzvu zveřejnit třeba pár dní před narozeninami (dá se ale i zpětně) a částku zvolit podle svého uvážení. Někdo vybírá sumu podle svého věku, někdo částku na konkrétní věc či den v kalendáři. Fantazii se meze nekladou. :-)
  • Vyberte tlačítko Narozeniny a napište název výzvy podle svého.
  • Ve shrnutí stačí 1-2 věty o tom, proč chcete slavit své narozeniny právě pro Cestu domů. Osvědčuje se osobní text, ve kterém krátce popíšete svou motivaci, proč slavíte letos takhle, a vysvětlíte váš záměr podpořit právě Cestu domů.
  • V podrobném popisu se člověk může více rozepsat – pro inspiraci můžete kouknout na náš web nebo na narozeninový projekt nebo na další projekty na darujme.cz.
  • Aby byla výzva atraktivní, je dobré vložit video nebo obrázek – pokud byste chtěli použít nějaký konkrétní obrázek z Cesty domů, prosím napište si o něj (tereza.rezacova@cestadomu.cz), videa lze použít také sdílením z našeho YouTube kanálu.
  • Nastavení tlačítek není třeba, může zůstat, jak je přednastavené. Ledaže byste chtěli mít ve výběru nějaké konkrétní částky, pak je stačí ve formuláři jednoduše změnit.
  • Zobrazit dárcovskou výzvu u projektu – ANO. Tak jí bude možné najít i přes samotný projekt a bude lépe dohledatelná i pro jiné návštěvníky než vaše kontakty.
  • Vytvořit výzvu a je to! Jakmile je výzva zveřejněná, už jí můžete šířit svými kanály – dát odkaz na sociální sítě, rozeslat emailem atd. Jakmile bude vaše výzva zveřejněná, přijde nám upozornění a ozveme se Vám. Držíme palce a těšíme se na oslavy!