Jak založit narozeninovou sbírku

Oslavte s námi své narozeniny uspořádáním narozeninové sbírky mezi přáteli a kamarády. Místo hmotných dárků tak vaši blízcí přispějí na služby Cesty domů. Radost z oslavy tak budou mít všichni.


Cesta domů je tu již 20 let a pořád se vyvíjí a roste. Vděčíme za to mnohému a mnohým, ale může se to dít hlavně díky velkorysosti dárců. Ať jsou drobní nebo velcí, přinášejí Cestě domů svobodu a nezávislost. Stále se nám daří hradit víc než polovinu všech nákladů z darů (a nikoli státních dotací). Děkujeme.

Přemýšlíte o uspořádání firemní sbírky? Obraťte se prosím rovnou na kolegyni Evu (e-mail: eva.van.wagenen@cestadomu.cz; tel. 776 822 444)

Jak na to?

Dejte své oslavě název a připravte si pro ni fotku (případně video). Je dobré také mít předem trochu rozmyšlené, co chcete k oslavě napsat a jak přátele vyzvat.

  • Na darujme.cz vyhledejte (třeba lupou) projekt Cesty domů, který chcete podpořit.
  • Na vybraném projektu zvolte tlačítko Vyzvat ostatní a napište osobní vzkaz, který bude veřejný a uvidí ho vaši hosté.
  • Napište dobu trvání oslavy a částku, kterou byste chtěli vybrat.
  • Zaškrtněte tlačítko Narozeniny, vložte název vašeho projektu a potvrďte Zobrazit dárcovskou výzvu u projektu – ANO. Váš projekt bude pro všechny lépe dohledatelný.
  • Potvrďte Vytvořit výzvu a je to! Jakmile je výzva zveřejněná, už ji můžete šířit svými kanály – dát odkaz na sociální sítě, rozeslat e-mailem atd. Nám do Cesty domů přijde upozornění a ozveme se vám.

Pokud zatím nemáte na portále založený profil, je potřeba vyplnit registraci s aktuálními kontaktními údaji. Ty budou sloužit k naší komunikaci s vámi. Zabere to tak jednu minutu.

Inspirace a doporučení

  • Dobré je výzvu zveřejnit třeba pár dní před narozeninami (dá se i zpětně) a částku zvolit podle svého uvážení. Někdo vybírá sumu podle svého věku, někdo částku na konkrétní věc či den v kalendáři. Fantazii se meze nekladou.
  • Ve shrnutí stačí 1 – 2 věty o tom, proč chcete slavit své narozeniny právě pro Cestu domů. Osvědčuje se osobní text, ve kterém krátce popíšete svou motivaci, proč slavíte letos takhle, a vysvětlíte váš záměr podpořit právě Cestu domů.
  • V podrobném popisu se člověk může více rozepsat – pro inspiraci můžete kouknout na náš web nebo na naše projekty na darujme.cz.
  • Aby byla výzva atraktivní, je dobré vložit video nebo obrázek – pokud byste chtěli použít nějaký konkrétní obrázek z Cesty domů, prosím napište si o něj (tereza.rezacova@cestadomu.cz), videa lze použít také sdílením z našeho YouTube kanálu.
  • Nastavení tlačítek není třeba, může zůstat, jak je přednastavené. Pokud byste je chtěli upravit, stačí je ve formuláři jednoduše změnit, dá se i přidat popisek.

Držíme palce a těšíme se na oslavy!