Základní praktický kurz pro neformální pečující

Zveme vás na základní praktický kurz pro neformální pečující, který proběhne s osobní účastí ve vzdělávacím centru Cesty domů v Praze – Michli.

Kdy?
8. 12. 2021 17:00
Praktický kurz pro pečující

Očekáváte propuštění svého blízkého z nemocnice do domácí péče? Bojíte se, že péči o člověka upoutaného na lůžko nezvládnete? Staráte se dlouhodobě o někoho blízkého a jeho stav se poslední dobou horší, nebo se jeho zhoršení obáváte? Chcete se naučit, jak si péči usnadnit a jaké pomůcky by vám mohly pomoci?

Nabízíme praktický kurz pro ty, kdo potřebují poradit s péčí o člověka upoutaného na lůžko. Budete si moci vyzkoušet manipulaci s ležícím člověkem, výměnu inkontinenčních pomůcek, přesun z lůžka na křeslo nebo vozík, a podobně. Ukážeme vám, jak využívat kompenzační pomůcky. Získáte i tipy k řešení nejčastějších úskalí spojených s péčí o člověka s omezenou mobilitou nebo narušenou rovnováhou a doporučení odborných služeb, které mohou s péčí doma pomoci. Program kurzu bude přizpůsoben konkrétním potřebám účastníků. Pro praktický nácvik budou zajištěny kompenzační pomůcky – polohovací lůžko, mechanický vozík a toaletní křeslo.

Doporučená literatura:
Průvodce domácí péčí
Chvíle po západu slunce (malé rady seniorům)
Kocouře, ty se máš

Termín: 8. prosince 2021 17:00–20:00
Lektoři: Alena Štěpánová a Petr Mikoláš, asistenti odlehčovacích služeb Cesty domů
Maximální počet osob v jednom termínu: 10
Minimální počet osob: 5. V případě, že se do kurzu přihlásí 4 a méně účastníků, kurz nebude realizován.
Místo konání: Heleny Kočvarové 1583/1, Praha 4 – Michle, 140 00
Cena: Díky podpoře Magistrátu hlavního města Prahy je účast možná zdarma.

Důležité upozornění

Účastník musí doložit negativní výsledek testu (PCR ne starší 72 hodin, antigenní ne starší 24 hodin) nebo certifikát o provedeném očkování (nejméně 14 dnů od dokončení vakcinace) nebo doklad o tom, že prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19 a od prvního pozitivního testu neuplynulo víc než 180 dnů.

Registrovat se

Vaše údaje
Vaše motivace a dotazy
Co byste se chtěli především dozvědět? Pokuste se co nejpodrobněji specifikovat Vaše požadavky.
Máte nějaké další dotazy ke kurzu?
Přihlášení k odběru newsletteru
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na e-mail, který jste uvedli výše.
Zpracování osobních údajů

Správcem osobních údajů je Cesta domů, z.ú. Podmínky zpracování osobních údajů najdete na této stránce.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů