Webinář: Role zdravotní sestry u perinatální ztráty

Zveme vás na webinář určený lékařům, zdravotním sestrám, porodním asistentkám, dulám, pracovníkům center provázení, pracovníkům perinatálních hospiců a dalším odborníkům, kteří se během své praxe setkávají s perinatální ztrátou.

Kdy?
15. 3. 2021 16:00
Zdroj: pexels.com

Webinář nabízí možnost zastavit se u tématu, jak může zdravotní sestra poskytovat perinatální paliativní péči. Přednášet budou dvě zdravotní sestry a představí vám své zkušeností z praxe domácího hospice i z nemocničního prostředí. Sdílet budou příklady dobré a špatné praxe i to, jak je možné vytvořit plán péče a referovat novorozence do mobilní hospicové péče. Opět necháme prostor pro Vaše otázky. Přednášet budou zdravotní sestry Jitka Kosíková a Jana Rellová.

Jitka Kosíková vedla v Cestě domů dětský paliativní tým a dlouhodobě spolupracuje s Lékaři bez hranic, nově rozšiřuje péči Domácího hospice sv. Michaela v Poličce.
Jana Rellová pracuje na novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice Olomouc a věnuje se dětské paliativní péči v rámci mobilního hospice Nejste sami.

Termín: 15. 3. 2021, 16:00–18:00
Cena: Díky podpoře Magistrátu hlavního města Prahy účast možná zdarma.

Na webinář je potřeba se přihlásit prostřednictvím níže uvedeného formuláře.

Cyklus přednášek o roli odborníků u perinatálních ztrát vznikl v roce 2020, kdy jsme v Cestě domů začali zkoumat, jak by mohl vypadat multidisciplinární tým u perinatální ztráty. Zajímalo nás, jakou roli mají jednotlivé profese u perinatální ztráty, jaké mají kompetence, jak mohou rodičům pomoci a jak na sebe může navazovat různorodá péče o rodinu při perinatální ztrátě.

Začali jsme se vzdělávat interní přednáškou a na základě zájmu projeveného odbornou veřejností i s ohledem na současnou situaci omezující osobní setkání jsme otevřeli podobné akce i odborné veřejnosti v podobě webinářů.

Cesta domů tímto způsobem sdílí prostor a možnosti našeho vzdělávacího centra k otevření diskuse i dalším odborníkům, kteří mají zájem se u těchto témat zastavit, vyslechnout si postoje přednášejících a položit jim své otázky.

Chceme tak společně hledat větší porozumění tomu, jak se mohou jednotlivé profese zapojit do péče o rodinu při perinatální ztrátě.

Upozornění

Cesta domů na webinářích sdílí prostor k otevřené diskuzi odborníků s veřejností. Názory zde představené jsou osobními názory mluvčích a nevyjadřují stanovisko Cesty domů.

Registrovat se

Vaše údaje
Vaše profese a motivace
Uveďte svou profesi / pozici v organizaci.
Co očekáváte? Co byste se chtěli především dozvědět? Pokuste se co nejpodrobněji specifikovat Vaše požadavky.
Přihlášení k odběru newsletteru (pokud ho neodebíráte)
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na e-mail, který jste uvedli výše. Pokud již newsletter odebíráte, není třeba jeho odběr znovu potvrzovat.
Po odeslání žádosti zkontrolujte svoji e-mailovou schránku.
Pokud v ní najdete automatické potvrzení o tom, že jsme žádost přijali, není třeba formulář vyplňovat a odesílat znovu, i když se na této stránce objeví chybová hláška.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů