Webinář: Role sociálního pracovníka u perinatální ztráty

Webinář určený především sociálním pracovníkům a zdravotním sestrám nabízí možnost zamyslet se nad rolí sociálního pracovníka při perinatální ztrátě.

Kdy?
13. 12. 2021 16:00
Perinatální péče

Probereme si témata porodného, pohřebného, nároku na mateřskou dovolenou a peněžitou pomoc v mateřství. Dále také lhůtu 96 hodin, rodičovský příspěvek, otcovskou dovolenou a dočasnou pracovní neschopnost. Součástí webináře budou také kazuistiky z praxe Perinatálního hospice Dítě v srdci, představení memory boxů a spolupráce s nemocnicemi po celé České republice. Přednášet budou sociální pracovnice Perinatálního hospice Dítě v srdci Bc. Kristýna Štefanides a Zdeňka Troníčková, DiS.

Termín: 13. prosince 2021 16:00–18:00
Lektorky: Bc. Kristýna Štefanides a Zdeňka Troníčková, DiS, sociální pracovnice Perinatálního hospice Dítě v srdci
Cena: Díky podpoře nadačního fondu Abakus a Magistrátu hlavního města Prahy je účast možná zdarma.

Cyklus přednášek o roli odborníků u perinatálních ztrát vznikl v roce 2020, kdy jsme v Cestě domů začali zkoumat, jak by mohl vypadat multidisciplinární tým u perinatální ztráty. Zajímalo nás, jakou roli mají jednotlivé profese u perinatální ztráty a jaké mají kompetence.

Začali jsme se vzdělávat interní přednáškou a na základě zájmu projeveného odbornou veřejností i s ohledem na současnou situaci omezující osobní setkání jsme otevřeli podobné akce i odborné veřejnosti v podobě webinářů, abychom dali možnost zapojit se do diskuse většímu množství odborníků.

Chceme tak společně hledat větší porozumění tomu, jak se mohou jednotlivé profese zapojit do péče o rodinu při perinatální ztrátě, jak na sebe jejich péče navazuje a jak spolu mohou spolupracovat.

Upozornění

Cesta domů na webinářích sdílí prostor k otevřené diskuzi odborníků s veřejností. Názory zde představené jsou osobními názory mluvčích a nevyjadřují stanovisko Cesty domů.

Registrovat se

Upozorňujeme, že z této akce bude pořízen audio/video záznam, který může být následně uveřejněn a zpřístupněn na webových stránkách a sociálních sítích Cesty domů. Pořízený záznam může později sloužit také v propagaci dalších podobných vzdělávacích akcí Cesty domů.

Vaše údaje
Vaše profese a motivace
Uveďte svou profesi / pozici v organizaci.
Co očekáváte? Co byste se chtěli především dozvědět? Pokuste se co nejpodrobněji specifikovat Vaše požadavky.
Přihlášení k odběru newsletteru (pokud ho neodebíráte)
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na e-mail, který jste uvedli výše. Pokud již newsletter odebíráte, není třeba jeho odběr znovu potvrzovat.
Zpracování osobních údajů

Správcem osobních údajů je Cesta domů, z.ú. Podmínky zpracování osobních údajů najdete na této stránce.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů