Webinář: Role psychoterapeuta u perinatální ztráty

Zveme vás na webinář určený lékařům, zdravotním sestrám, porodním asistentkám, dulám, terapeutům a terapeutkám, psychologům a psycholožkám, pracovníkům center provázení, pracovníkům perinatálních hospiců a dalším odborníkům, kteří se během své praxe setkávají s perinatální ztrátou.

Kdy?
18. 10. 2021 16:00

Webinář nabízí možnost zamyslet se nad rolí terapeuta při práci s rodinami, které se setkávají s tématem perinatální ztráty. Webinářem provede psychoterapeutka, pedagožka a lektorka Mgr. Zuzana Hrušková.

Mgr. Zuzana Hrušková pracuje od roku 2005 v týmu Psychosomatické kliniky v Praze 6, kde poskytuje psychoterapeutické konzultace pro jednotlivce, páry i rodiny. Deset let spolupracovala s občanským sdružením Dlouhá cesta, které poskytuje pomoc rodinám, v nichž zemřelo dítě jakéhokoliv věku a z jakékoliv příčiny. Má zkušenosti s vedením skupin pro rodiče, kterým zemřelo dítě. Vedla kurzy Péče o rodiče po perinatální ztrátě a další kurzy, týkající se úmrtí, pro pomáhající profese. Je spoluautorkou publikací Psychosociální podpora při úmrtí miminka a Péče o pozůstalé při náhlém úmrtí.

Termín: 18. 10. 2021, 16:00 – 18:00 hod.
Cena: Díky podpoře nadačního fondu Abakus a Magistrátu hlavního města Prahy je účast možná zdarma.

Cyklus přednášek o roli odborníků u perinatálních ztrát vznikl v roce 2020, kdy jsme v Cestě domů začali zkoumat, jak by mohl vypadat multidisciplinární tým u perinatální ztráty. Zajímalo nás, jakou roli mají jednotlivé profese u perinatální ztráty a jaké mají kompetence.

Začali jsme se vzdělávat interní přednáškou a na základě zájmu projeveného odbornou veřejností i s ohledem na současnou situaci omezující osobní setkání jsme otevřeli podobné akce i odborné veřejnosti v podobě webinářů, abychom dali možnost zapojit se do diskuse většímu množství odborníků.

Chceme tak společně hledat větší porozumění tomu, jak se mohou jednotlivé profese zapojit do péče o rodinu při perinatální ztrátě, jak na sebe jejich péče navazuje a jak spolu mohou spolupracovat.

Upozornění

Cesta domů na webinářích sdílí prostor k otevřené diskuzi odborníků s veřejností. Názory zde představené jsou osobními názory mluvčích a nevyjadřují stanovisko Cesty domů.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů