Webinář pro praktické lékaře: Léčba symptomů u neonkologických pacientů

Aneb: „Pane doktore, já už na tu dialýzu nechci, je to pro mě trápení!” Webinář určený praktickým lékařům i všem ostatním, kteří při své práci přicházejí do kontaktu s nevyléčitelně nemocnými pacienty.

Kdy?
14. 3. 2024 16:00
foto: Vlado Kníž

Jak můžeme pomoci pacientovi, jehož orgánové selhávání dospěje do terminálního stavu? Když se čas mezi dekompenzacemi stavu zkracuje, hospitalizace prodlužuje a návrat do dobrého funkčního stavu se i na maximální terapii nedaří? Na co myslet a jak zajistit pacienta, který již neprofituje z eskalace léčby či z pokračování život udržujících intervencí? Jaké symptomy či komplikace se mohou rozvinout a jaké jsou možnosti péče, podpory a léčby diskomfortu v domácím prostředí? Je vůbec možné to doma zvládnout až do konce života? Bude se nemocný se srdečním či renálním selháním dusit? A co můžeme udělat proto, aby to tak nebylo?

V péči o pacienty v terminálním stádiu orgánového selhání je spousta nejistot a otazníků. Ale existuje pár vodítek a nástrojů, které nám mohou pomoci se rozhodnout pro cestu, která je pro pacienta tou nejpřijatelnější.

Webinář je akreditován u ČLK. Účastník získá 2 kredity.

Termín: 14. 3. 2024, 16:00–17:30
Přednášející: MUDr. Jan Kořenek
Kapacita: neomezená
Cena: 350 Kč (nevratný poplatek)

Po připsání platby zašleme všem registrovaným účastníkům link se vstupem do aplikace Zoom k online účasti na webináři. Do 14 dnů od jeho uskutečnění pak zašleme odkaz na video záznam, který umožní zhlédnutí webináře i zpětně, a to po dobu 2 měsíců.

Registrovat se

Vaše údaje
Údaje k platbě
Fakturační údaje fyzická osoba
Fakturační údaje právnická osoba
Vaše profese a motivace
Uveďte svou profesi / pozici v organizaci.
Pokud jste lékař/ka a chcete za kurz získat kredity, uveďte nám zde své evidenční číslo lékaře.
Co očekáváte? Co byste se chtěli především dozvědět? Pokuste se co nejpodrobněji specifikovat Vaše požadavky.
Přihlášení k odběru Newsletteru
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na email, který jste uvedli výše. Pokud již newsletter odebíráte, není třeba jeho odběr znovu potvrzovat.
Zpracování osobních údajů

Správcem osobních údajů je Cesta domů, z.ú. Podmínky zpracování osobních údajů najdete na této stránce.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů