Webinář: Paliativní péče v nefrologii

Zveme vás na webinář určený praktickým lékařům a všem, kteří při své práci přicházejí do kontaktu s nevyléčitelně nemocnými pacienty.

Kdy?
22. 3. 2021 16:00
Lékařka u pacientky Domácího hospice Cesta domů

Současný model léčby pacientů s pokročilým onemocněním ledvin často vede u křehčích pacientů spíše k zátěži léčbou, která se neprojeví ani v kvalitě a mnohdy ani v přidané délce života. Zejména starší pacienti s onemocněním selhání ledvin trpí často nerozpoznanými a tedy neléčenými symptomy, neřešenou psychosociální problematikou a absencí plánu péče pro závěr života. Dialyzační léčba pro ně bývá mnohdy velkou zátěží.

Jak to změnit? Integrace paliativní péče do celé trajektorie léčby chronického selhání ledvin je nezbytná, umožňuje pečovat celostně a individualizovaně. Pomáhá nám při rozhodování o konzervativní léčbě (tedy ne-dialýze), při léčbě symptomů, při zvažování ukončení dialýzy.

Co si můžeme představit pod pojmem paliativní dialýza a který pacient bude spíše profitovat z nezahájení dialýzy? Jak zvládat obtížné symptomy? To vše na několika vybraných kazuistikách ukáže přednášející lékařka MUDr. Barbora Szonowská.

MUDr. Barbora Szonowská vystudovala 1. lékařskou fakultu UK v Praze. Postupně atestovala z vnitřního lékařství, nefrologie a paliativní medicíny. Od roku 2015 je vedoucí lékařkou lůžkové části Interního oddělení Strahov ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Jako externí lékařka dlouhodobě spolupracuje s Cestou domů.

Termín: 22. 3. 2021, 16:00–18:00
Cena: Díky podpoře Magistrátu hlavního města Prahy je účast možná zdarma.

Na webinář je nutné se přihlásit prostřednictvím níže uvedeného formuláře.

Upozornění

Cesta domů na webinářích sdílí prostor k otevřené diskuzi odborníků s veřejností. Názory zde představené jsou osobními názory mluvčích a nevyjadřují stanovisko Cesty domů.

Registrovat se

Vaše údaje
Vaše profese a motivace
Uveďte svou profesi / pozici v organizaci.
Co očekáváte? Co byste se chtěli především dozvědět? Pokuste se co nejpodrobněji specifikovat Vaše požadavky.
Přihlášení k odběru newsletteru (pokud ho neodebíráte)
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na e-mail, který jste uvedli výše. Pokud již newsletter odebíráte, není třeba jeho odběr znovu potvrzovat.
Po odeslání žádosti zkontrolujte svoji e-mailovou schránku.
Pokud v ní najdete automatické potvrzení o tom, že jsme žádost přijali, není třeba formulář vyplňovat a odesílat znovu, i když se na této stránce objeví chybová hláška.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů