Webinář: Komunikace v dětské paliativní péči

Zveme vás na webinář určený lékařům a všem, kteří při své práci přicházejí do kontaktu s nevyléčitelně nemocnými pacienty.

Kdy?
17. 5. 2021 16:00
Dětská sestra Domácího hospice Cesta domů - foto Daniela Dahlien Neumanová

Obsah webináře se soustředí zejména na komunikaci s rodiči dětí se závažnými život limitujícími onemocněními. Ukážeme během něj, jak je možné vést rozhovor o závažné diagnóze, o cílech léčby a plánu péče (advanced care plan), o nejisté či nepříznivé prognóze, ale i o umírání a smrti. Posluchačům nabídneme srozumitelný a přehledný „návod“, jak takovou komunikaci vést, jaké metody a postupy využít, aby rodiče nemocných dětí dostali potřebné informace citlivou a srozumitelnou formou, a mohli se tak spolupodílet na rozhodování a tvorbě plánu péče pro jejich nemocné dítě.

Přednášející: MUDr. Mahulena Exnerová, primářka dětského oddělení a DIOP nemocnice v Hořovicích a externí lékařka Cesty domů, a MUDr. Jan Hálek, neonatolog FN Olomouc a lékař mobilního hospice Nejste sami.
Termín: 17. 5. 2021, 16:00–18:00
Účast na webináři je díky podpoře Magistrátu hlavního města Prahy zdarma.

Možnost registrace na akci byla ukončena.

Upozornění

Cesta domů na webinářích sdílí prostor k otevřené diskuzi odborníků s veřejností. Názory zde představené jsou osobními názory mluvčích a nevyjadřují stanovisko Cesty domů.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů