Webinář: Komunikace v dětské paliativní péči

Zveme vás na webinář určený lékařům a všem, kteří při své práci přicházejí do kontaktu s nevyléčitelně nemocnými pacienty.

Kdy?
17. 5. 2021 16:00
Dětská sestra Domácího hospice Cesta domů - foto Daniela Dahlien Neumanová

Obsah webináře se soustředí zejména na komunikaci s rodiči dětí se závažnými život limitujícími onemocněními. Ukážeme během něj, jak je možné vést rozhovor o závažné diagnóze, o cílech léčby a plánu péče (advanced care plan), o nejisté či nepříznivé prognóze, ale i o umírání a smrti. Posluchačům nabídneme srozumitelný a přehledný „návod“, jak takovou komunikaci vést, jaké metody a postupy využít, aby rodiče nemocných dětí dostali potřebné informace citlivou a srozumitelnou formou, a mohli se tak spolupodílet na rozhodování a tvorbě plánu péče pro jejich nemocné dítě.

Přednášející: MUDr. Mahulena Exnerová, primářka dětského oddělení a DIOP nemocnice v Hořovicích a externí lékařka Cesty domů, a MUDr. Jan Hálek, neonatolog FN Olomouc a lékař mobilního hospice Nejste sami.
Termín: 17. 5. 2021, 16:00–18:00
Účast na webináři je díky podpoře Magistrátu hlavního města Prahy zdarma.
Na webinář je třeba se přihlásit skrz níže uvedený formulář.

Upozornění

Cesta domů na webinářích sdílí prostor k otevřené diskuzi odborníků s veřejností. Názory zde představené jsou osobními názory mluvčích a nevyjadřují stanovisko Cesty domů.

Registrovat se

Jaké údaje shromažďujeme a jak s nimi nakládáme? Více o tom, jak využíváme a chráníme osobní údaje, se dozvíte v našich zásadách. Upozorňujeme, že z této akce bude pořízen audio/video záznam, který může být následně uveřejněn a zpřístupněn na webových stránkách a sociálních sítích Cesty domů. Pořízený záznam může později sloužit také v propagaci dalších podobných vzdělávacích akcí Cesty domů.

Vaše údaje
Vaše profese a motivace
Uveďte svou profesi / pozici v organizaci.
Co očekáváte? Co byste se chtěli především dozvědět? Pokuste se co nejpodrobněji specifikovat Vaše požadavky.
Přihlášení k odběru newsletteru (pokud ho neodebíráte)
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na e-mail, který jste uvedli výše. Pokud již newsletter odebíráte, není třeba jeho odběr znovu potvrzovat.
Po odeslání žádosti zkontrolujte svoji e-mailovou schránku.
Pokud v ní najdete automatické potvrzení o tom, že jsme žádost přijali, není třeba formulář vyplňovat a odesílat znovu, i když se na této stránce objeví chybová hláška.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů