Webinář: Komplikované truchlení – jak mu předcházet a jak jej rozpoznat?

Zveme na online kurz určený odborníkům, kteří se ve své profesi setkávají s pozůstalými a vedou s nimi podpůrné či terapeutické rozhovory. Kurz je akreditovaný MPSV. V současnosti je kapacita zájemců naplněna, přijímáme registrace už jen do pořadníků náhradníků.

Kdy?
3. 3. 2021 9:00
foto Jan Šilar

Zaměříme se na předcházení rozvoje tzv. komplikovaného truchlení – co lze dělat v poradenství, nebo jak pozůstalého nasměrovat k odborné pomoci.

Účastníci se naučí, jak u pozůstalých komplikované truchlení rozpoznávat a seznámí se s jeho teoretickými základy. Získají základní informace o efektivitě poradenství v prevenci komplikovaného truchlení a pochopí rozdíl mezi akutním a komplikovaným truchlením. K dispozici dostanou zdroje týkající se diagnostiky „Prolonged Grief Disorder“. Dozví se, jakým projevům truchlení v poradenství věnovat pozornost s ohledem na prevenci komplikovaného truchlení a vyzkouší si deníkovou metodu práce s emocemi v poradenském procesu. Naučí se využít model duálního procesu vyrovnávání se se ztrátou v praxi, v rámci cvičné konzultace nebo práce s kazuistikou. Součást kurzu tvoří i práce s konkrétními případy.

Kurz povede Mgr. Veronika Drnková, členka Podpůrného týmu Cesty domů, držitelka certifikace Level 2 v terapii komplikovaného zármutku v Center for Complicated Grief při Columbia University v New Yorku.

Vzdělávací program akreditovaný MPSV, akreditace č.A2020/0652-SP/PC/VP

termín konání:
středa 3. 3. 2021 9.00–17.30
rozsah kurzu: 8 vyučovacích hodin, včetně přestávek (pauzu na oběd plánujeme v čase 12.30–13.30)
místo konání: online
cena: 1500 Kč

Možnost přihlášení na kurz byla ukončena

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů