Webinář ke knihám Ráchel a Lars a Kapačka, cévka, houkačka

Zveme na webinář všechny, kdo mají stárnoucí rodiče, o které pečují, budou pečovat, nebo se bojí, že budou pečovat a chtějí se na to připravit.

Kdy?
8. 6. 2021 16:00

Bojíte se, že vaše stárnoucí maminka upadne, a vy se o ni nezvládnete postarat? Nebo raději risknete nějaký ten pád, ale umožníte rodičům být co nejdéle ve svém bytě a samostatní? Odmítá váš otec přistoupit na chodítko a maminka na pleny a nevíte, jak tuto prekérní situaci řešit? Trvá vaše maminka na tom, abyste s ní bydleli a starali se o ni? Nebo naopak vaši péči tvrdohlavě odmítá? Je potřeba rodičům přestavět koupelnu na bezbariérovou, ale oni s tím nesouhlasí?

Podobně jako o malých dětech, i o svých stárnoucích rodičích je třeba si povídat, sdílet těžké i vtipné situace, poradit se, jak na ně. Nabízíme vám k tomu prostor. Podíváme se na nejčastější situace, budeme sdílet své starosti i inspirace a hledat možná řešení.

Doporučujeme si před seminářem přečíst knihu Ráchel a Lars, kterou je možné zakoupit v dobročinných obchodech Cesty domů. Případně je k dostání v našem sídle v Michli, v nakladatelství (adela.prochazkova@cestadomu.cz) anebo lze zapůjčit v knihovně Cesty domů.

Další doporučená literatura k tématu:

A Good Life to the End
Mame_konec_na_pameti

Přednáší: Ak. mal. Martina Špinková, bývalá ředitelka a šéfredaktorka Cesty domů
Termín: 8. 6. 2021, 16.00–18.00
Cena: Díky podpoře grantu Ministerstva práce a sociálních věcí účast možná zdarma.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů