Webinář: Doprovázení umírajících v různém kulturním prostředí

Zveme vás na webinář určený zdravotníkům a sociálním pracovníkům ve zdravotnických zařízeních, sociálních a terénních službách, pracovníkům státní správy a samosprávy a studentům připravujícím se na tyto profese. Zaujmout může také pedagogy, kteří při práci s dětmi narážejí na téma nemoci, umírání a smrti a všechny profesionály, kteří přicházejí do kontaktu s nemocnými a jejich rodinami z různých kulturních prostředí.

Kdy?
21. 4. 2021 15:00

Zajímá vás, jak ovlivňuje kulturní prostředí pacienta jeho potřeby v posledních týdnech života? Jaký vliv může mít střet různých kultur na komunikaci? Na co si dávat pozor, jak vycházet vstříc potřebám a zachovávat důstojnost konkrétního člověka a jeho rodiny?

Na několika kazuistikách ukážeme příklady z praxe Cesty domů, nabídneme užitečné zdroje, naznačíme obecné principy péče a komunikace ve specifickém kulturně-jazykovém prostředí. Zaměříme se také na různé religiózní představy o posmrtném životě, přechodové rituály, doprovázení umírajících a rituály pro pozůstalé.

Přednáší vedoucí podpůrných služeb Cesty domů a psychosociální pracovník Pavel Duba.

Termín: 21. 4. 2021, 15:00–18:00
Cena: 300 Kč (nevratný poplatek, v případě neúčasti není možné nárokovat zpět)

Upozornění

Cesta domů na webinářích sdílí prostor k otevřené diskuzi odborníků s veřejností. Názory zde představené jsou osobními názory mluvčích a nevyjadřují stanovisko Cesty domů.

Registrovat se

Vaše údaje
Údaje k platbě
Uveďte název, sídlo, IČO a DIČ organizace, na kterou má být vystaven daňový doklad.
Vaše profese a motivace
Přihlášení k odběru newsletteru (pokud ho již neodebíráte)
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na e-mail, který jste uvedli výše. Pokud již newsletter odebíráte, není třeba jeho odběr znovu potvrzovat.
Po odeslání žádosti zkontrolujte svoji e-mailovou schránku.
Pokud v ní najdete automatické potvrzení o tom, že jsme žádost přijali, není třeba formulář vyplňovat a odesílat znovu, i když se na této stránce objeví chybová hláška.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů