Webinář: Doprovázení umírajících v různém kulturním prostředí

Zveme vás na webinář určený zdravotníkům a sociálním pracovníkům ve zdravotnických zařízeních, sociálních a terénních službách, pracovníkům státní správy a samosprávy a studentům připravujícím se na tyto profese. Zaujmout může také pedagogy, kteří při práci s dětmi narážejí na téma nemoci, umírání a smrti a všechny profesionály, kteří přicházejí do kontaktu s nemocnými a jejich rodinami z různých kulturních prostředí.

Kdy?
21. 4. 2021 15:00

Zajímá vás, jak ovlivňuje kulturní prostředí pacienta jeho potřeby v posledních týdnech života? Jaký vliv může mít střet různých kultur na komunikaci? Na co si dávat pozor, jak vycházet vstříc potřebám a zachovávat důstojnost konkrétního člověka a jeho rodiny?

Na několika kazuistikách ukážeme příklady z praxe Cesty domů, nabídneme užitečné zdroje, naznačíme obecné principy péče a komunikace ve specifickém kulturně-jazykovém prostředí. Zaměříme se také na různé religiózní představy o posmrtném životě, přechodové rituály, doprovázení umírajících a rituály pro pozůstalé.

Přednáší vedoucí podpůrných služeb Cesty domů a psychosociální pracovník Pavel Duba.

Termín: 21. 4. 2021, 15:00–18:00
Cena: 300 Kč (nevratný poplatek, v případě neúčasti není možné nárokovat zpět)

Upozornění

Cesta domů na webinářích sdílí prostor k otevřené diskuzi odborníků s veřejností. Názory zde představené jsou osobními názory mluvčích a nevyjadřují stanovisko Cesty domů.

Registrovat se

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů