Výsledek benefiční aukce 2022

Celkem 2 828 495 korun vynesla 11. benefiční aukce Cesty domů v roce 2022. Online část aukce probíhala začátkem měsíce, 12. listopadu se uskutečnila sálová aukce v hotelu Hilton Prague.

Aukce uměleckých děl pro Cestu domů 2022_foto Daniela Dahlien Neumannová

V online aukci 2022 bylo dražitelům k dispozici 51 položek, v sálové aukci v Kongresovém sálu hotelu Hilton Prague pak 101 uměleckých děl. Mezi nimi především plátna, grafiky a akvarely, fotografie, ale také několik objektů a šperků. Naprostou většinu děl do aukce věnovali přímo autoři, několik jich bylo darováno galeristy nebo z pozůstalostí.

Strhující bitvu svedli dražitelé například o litografie Bratři Fratellini od Františka Tichého z roku 1937 a Zátiší s jablky a hruškami Václava Špály z roku 1942. Velký zájem vzbudily černobílé fotografie Petra Wagenknechta z roku 2020 z cyklu Múzy Kamila Roškota. Snímek Roškotova divadla v Ústí nad Orlicí, skvostu funkcionalistické architektury z r. 1935 s dámou v Tatraplánu byl vydražen za 50 tisíc korun. Velký zájem a krásnou licitaci vzbudila také Opička Žofka Adolfa Borna. Vyvolávací cena kresby na ultrafánu (filmové fólii) činila 3,5 tisíce, aby dílo bylo nakonec vydraženo za 75 tisíc korun.

Lidé, kteří již Cestu domů podporují dlouho a, jak poznamenala moderátorka večera Karolína Drábková, „říkají nám, že už nemají na obrazy místo,“ mohli na místě podpořit organizaci peněžním darem. Tak se během několika minut sešlo sto třicet tisíc korun.

Celkový výsledek 11. benefiční aukce pro Cestu domů tak činí rekordních 2 828 495 korun.

Děkujeme všem dražitelům a umělcům, kteří věnovali svá díla, i partnerům, s jejichž pomocí jsme mohli aukci uspořádat.

Poaukční prodej

Díla neprodaná v aukci jsou do 31. 12. 2022 k dispozici v poaukčním prodeji za vyvolávací ceny.

Foto Daniela Dahlien Neumannová

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů