Tony Ducháček a Iva Bittová zahráli pro Cestu domů

Tony Ducháček s kapelou Garage a Iva Bittová vystoupili na koncertě, který Cesta domů uspořádala pro veřejnost k Světovému dni hospicové péče a také k 20. výročí svého založení.

Slavnostní večer se uskutečnil v pátek 8. října 2021 v holešovické La Fabrice. Po úvodním strhujícím vystoupení legendární kapely Garage s jejím frontmanem Tony Ducháčkem si publikum podmanila Iva Bittová, která postupně nechala rozeznít své housle i hlasy diváků.

Součástí večera byl i křest charitativního kalendáře DOMA 2022, který připravil fotograf Štěpán Hon a výtěžek z jeho prodeje dostane Cesta domů. Každý měsíc v kalendáři zdobí fotografie jedné osobnosti v jejím domově, ve společnosti blízkých. Návštěvníci využili také možnosti nakoupit si novinky i stálice z nakladatelství Cesta domů, včetně diářů a kalendáře Cesty domů na rok 2022.

Den hospiců připadá každý rok na druhou říjnovou sobotu. Cesta domů se již tradičně do oslav zapojuje a připomíná široké veřejnosti význam paliativní a hospicové péče.

Peníze získané prodejem vstupenek budou převedeny do veřejné sbírky vedené Cestou domů na získání prostředků na poskytování mobilní paliativní péče nad rozsah péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění včetně vzdělávání a výzkumu v paliativní péči v rámci komplexního paliativního centra v Praze.

foto Daniela Dahlien Neumanová

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů