Taneční představení pro Cestu domů

Cesta domů pravidelně pořádá koncerty při příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče. Letos poprvé připravila pro diváky taneční představení, pozvání k vystoupení přijal soubor VerTeDance spolu s hudebníky z Clarinet Factory.

foto: Daniela Dahlien Neumanová

Představení se uskutečnilo ve středu 7. října 2020 v holešovickém centru La Fabrika. Tanečníci předvedli strhující výkon, bavili publikum hereckými a pohybovými etudami, nechyběl potlesk na otevřené scéně a po velkolepém finále odměnili diváci tanečníky dlouhým potleskem.

Součástí večera bylo i slavnostní představení charitativního kalendáře DOMA 2021, který připravil fotograf Štěpán Hon a výtěžek z jeho prodeje dostane Cesta domů. Každý měsíc v kalendáři zdobí fotografie jedné osobnosti v jejím domově, ve společnosti jejích blízkých. Jedni z vyfotografovaných, Ondřej Havelka s dcerou Rozálií, kalendář osobně uvedli.

Návštěvníci využili také možnosti nakoupit si novinky i stálice z nakladatelství Cesta domů, včetně diářů a kalendáře Cesty domů na rok 2021.

Den hospiců připadá každý rok na druhou říjnovou sobotu. Cesta domů se již tradičně do oslav zapojuje a připomíná široké veřejnosti význam paliativního hnutí.

Peníze získané prodejem vstupenek budou převedeny do veřejné sbírky vedené Cestou domů na získání prostředků na poskytování mobilní paliativní péče nad rozsah péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění včetně vzdělávání a výzkumu v paliativní péči v rámci komplexního paliativního centra v Praze.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů