Seminář pro ředitele: Škola a krizové situace spojené s úmrtím

Seminář je určen ředitelům a zástupcům ředitelů základních a středních škol, kteří si přejí preventivně pracovat s obtížnými tématy, jako jsou úmrtí ve škole nebo úmrtí v rodině žáka, a kteří tak chtějí posílit své komunikační a rozhodovací kompetence.

Kdy?
24. 11. 2023 14:00

Na semináři chceme:

  • poskytnout důkladné uvedení do tématu, včetně dat a závěrů výzkumů
  • detabuizovat téma smrti a sejmout zbytečný strach
  • nabídnout možné nástroje řešení, kterými jsou především včasná a otevřená komunikace a jasný postup sdělování informací žákům, učitelům a rodině, příp. intervenčním složkám a médiím
  • představit komunikační nástroje, které je možné ve škole použít
  • představit modelové situace
  • diskutovat o tom, kdo všechno se stává pozůstalým a jak je vhodné se k němu chovat (rozlučkové rituály, pietní místo ve škole, apod.)
  • motivovat k dalšímu vzdělávání učitelů

Velmi užitečné a myšlenky srovnávající pro mne byly modelové situace. Ocenila jsem celkové uvedení do tématu a představení dalších zdrojů.

Cílem semináře je představit téma úmrtí ve škole z mnoha různých pohledů tak, aby byli ředitelé škol sami schopni si vytvořit vlastní, pro svou školu padnoucí, manuál či postup, jak řešit obtížnou situaci.
 
Termín: 24. 11. 2023, vždy 14:00–17:00
Místo konání:  Vzdělávací centrum Cesty domů, Heleny Kočvarové 1, Praha 4 – Michle
Přednášející: odborníci z Cesty domů a externí spolupracovníci
Kapacita: max. 10 účastníků
Cena: Díky podpoře Nadace OSF v programu Active Citizens Fund je účast na semináři možná zdarma. Kurz se koná v rámci projektu podpořeného Nadací OSF v programu  Active Citizens Fund , jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Děkuji, že investujete svůj čas i do škol! Dokázat se srovnat se smrtí a umíráním už v dětském věku může být velkým obohacením do života.

ACF_OSF

Registrovat se

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů