Seminář pro ředitele: Škola a krizové situace spojené s úmrtím

Seminář je určen ředitelům a zástupcům ředitelů základních a středních škol, kteří si přejí preventivně pracovat s obtížnými tématy, jako jsou úmrtí ve škole nebo úmrtí v rodině žáka, a kteří tak chtějí posílit své komunikační a rozhodovací kompetence.

Kdy?
24. 5. 2023
Další termíny
1. 11. 2023

Na semináři chceme:

 • poskytnout důkladné uvedení do tématu, včetně dat a závěrů výzkumů
 • detabuizovat téma smrti a sejmout zbytečný strach
 • nabídnout možné nástroje řešení, kterými jsou především včasná a otevřená komunikace a jasný postup sdělování informací žákům, učitelům a rodině, příp. intervenčním složkám a médiím
 • představit komunikační nástroje, které je možné ve škole použít
 • představit modelové situace
 • diskutovat o tom, kdo všechno se stává pozůstalým a jak je vhodné se k němu chovat (rozlučkové rituály, pietní místo ve škole, apod.)
 • motivovat k dalšímu vzdělávání učitelů
   
  Cílem semináře je představit téma úmrtí ve škole z mnoha různých pohledů tak, aby byli ředitelé škol sami schopni si vytvořit vlastní, pro svou školu padnoucí, manuál či postup, jak řešit obtížnou situaci.
   
  Termín: 24. 5. 2023 a 1. 11. 2023, vždy 14:00–17:00
  Místo konání:  Vzdělávací centrum Cesty domů, Heleny Kočvarové 1, Praha 4 – Michle
  Přednášející: odborníci z Cesty domů a externí spolupracovníci
  Kapacita: max. 15 účastníků
  Cena: Díky podpoře Nadace OSF v programu Active Citizens Fund je účast na semináři možná zdarma. Kurz se koná v rámci projektu podpořeného Nadací OSF v programu  Active Citizens Fund , jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.
loga partneru

Registrovat se

Vaše údaje
Termín
Přihlášení k odběru Newsletteru
Posíláme informace o chystaných vzdělávacích akcích a upozornění na nově otevřené termíny registrací. Pokud zaškrtnete ano, budeme Vám je posílat na email, který jste uvedli výše. Pokud již newsletter odebíráte, není třeba jeho odběr znovu potvrzovat.
Zpracování osobních údajů

Správcem osobních údajů je Cesta domů, z.ú. Podmínky zpracování osobních údajů najdete na této stránce.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů