Psycholožka vypráví šeptem příběhy rodin, v nichž zemřely děti

Jaké to je pro odborníky přicházet do rodiny umírajícího pacienta? Jak jsou situací zasaženi a jak je tím zasažena jejich rodina, jak se na jejich práci dívají přátelé a kolegové? Dětská psycholožka Gražina Kokešová Kleinová poodhaluje své zkušenosti a pocity.

Jsem dětská psycholožka dvou paliativních týmů – v nemocnici a v domácím hospici. Provázím rodiny v době, kdy jim umírá dítě. Provázím také děti, kterým umírá sourozenec nebo rodič. Jejich příběhy střežím ve svém srdci. Chtěla bych se pokusit je vyprávět, podělit se o zkušenosti, které jsem díky nim získala. Cítím jako svoji povinnost nenechat si je pro sebe.

Těmito slovy začínají Příběhy vyprávěné šeptem. Psycholožka Gražina Kokešová Kleinová se v nich svěřuje s prožíváním a myšlenkami odborníka, který přichází do rodiny v nejtěžších chvílích.

Nová útlá publikace je vhodná pro odborníky i pro každého, kdo se chce o tématu dozvědět více.

Po sedmi letech práce v paliativním týmu nevím o smrti o moc více než dříve. Vím však mnohem více o životě, do něhož smrt zasáhla. O životech, které musely najít své místo v docela nových světech. Gražina Kokešová Kleinová

Brožura je dostupná v dobročinných obchodech Cesty domů i v eshopu
Listovat lze online

Publikace vychází s podporou Ministerstva zdravotnictví ČR. Děkujeme!

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů