Pomoc při zvládání traumatu

Díky IKEA Česká republika můžeme nabínout pomoc při zvládání traumatických zážitků dalším dětem.

Huggy Puppy intervention

Online supermarket Rohlík podporuje Cestu domů tím, že nám nabídl k používání auto, kterým nejčastěji vozíme polohovací postele do rodin našich pacientů, občas ale také zcela netradiční náklad. IKEA Česká republika podporuje Cestu domů tím, že nám darovala 12 krabic orangutanů, které jsme mohli nabídnout a dovézt ukrajinským psycholožkám pečujícím o maminky a jejich děti, jež mají za sebou válečná traumata. Hračky převzala koordinátorka Natalia Drobyshevskaya z organizace AMIGA.

Ač to může znít podivně, plyšový orangutan se suchými zipy na rukou a nohou, kterého je příjemné obejmout, může být účinnou a současně velmi přirozenou terapeutickou pomůckou. S jednoduchou instrukcí pomůže dětem nastartovat bezpečný způsob sebeuzdravování se z toho těžkého, co prožily.

Řetězová reakce, kdy se propojí jednotlivci a firmy, každý trošku a všichni ve spolupráci pro ty, kteří prožívají trápení. A nemusí jít jen o strádání dětí z Ukrajiny.

S velkou úctou děkujeme všem zúčastněným.

Důležité informace

I pro české děti, které prožily trauma, o kterém je pro ně možná těžké mluvit, nabízí Cesta domů „Huggy Puppy intervention“.

Stačí se domluvit na čísle 775 055 206 nebo emailu: jindriska.prokopova@cestadomu.cz na setkání, zaučení a předání.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů