Pokračování pilotního programu VZP

Pilotní projekt mobilní specializované paliativní péče (MSPP) bude pokračovat i v roce 2017.

Všeobecná zdravotní pojišťovna informovala, že bylo rozhodnuto o pokračování tzv. pilotního projektu mobilní specializované paliativní péče (MSPP), který ověřoval nákladnost a efektivitu této péče, i v roce 2017.

Pilotní program bude pokračovat při zachování základních podmínek pro nasmlouvání, vykazování a úhradu této hrazené služby s následujícími úpravami:

  • péči u dětských pacientů lze poskytovat až max. 90 dní;
  • počet subjektů poskytujících péči v roce 2017 bude zvýšen na max. 20;
  • počet pojištěnců, kterým bude předmětná péče poskytnuta, bude max. 2000.

Organizace dosud zapojené v pilotním programu (Cesta domů je jednou z nich) v něm budou plynule pokračovat i v roce 2017, s výjimkou Centra pro léčbu bolesti a paliativní medicíny ve Zlíně. Nové subjekty, které mají zájem o zařazení do pilotního projektu MSPP v roce 2017, mohou podat žádost o zařazení do programu prostřednictvím jim příslušné RP.

Rozhodnutí o pokračování pilotního projektu vítáme jako naději na rozšíření domácí paliativní péče po celé republice jednou v blízké budoucnosti, ale protože pilotní program se týká jen menší části našich pacientů - pojištěnců VZP, pouze maximálně 30 dnů péče (u dospělých pacientů) - a pokrývá částečně náklad jen čistě zdravotnické komponenty péče, budou mobilní hospice i v roce 2017 existenčně závislé na dárcích a veřejných sbírkách.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů