Podpora od Magistrátu hlavního města Prahy

Magistrát hlavního města Prahy podpořil v Programu oblasti zdravotnictví pro rok 2021 a v oblasti kultury a umění dva projekty Cesty domů.

Částkou 119 900 Kč byl podpořen projekt „Kurzy pro pečující s Cestou domů“. Jeho cílem je připravit dva kurzy pro pražské neformální pečující, aby v domácím prostředí zvládli péči o svého blízkého. Kurzy mají pečujícím odlehčit osvědčenými radami a postupy. V základním kurzu si účastníci prakticky vyzkoušejí, jak manipulovat s člověkem upoutaným na lůžko a vyzkouší si pomůcky, které jim v tom mohou pomoci. Ve druhém, rozšířeném kurzu, se navíc dozvědí o psychologických aspektech péče. Oba kurzy chceme nabídnout dvakrát během roku, pokud to dovolí epidemická situace.

Na projekt „Literární videa s Cestou domů“ jsme obdrželi částku 80 000 Kč. V cyklu pěti online vernisáží plánujeme na webu a sociálních sítích představit nové knižní tituly z nakladatelství Cesty domů. Dále chceme zpracovat dvě krátká videa: jedno ke knize dopisů Jiřího Wolkera Slyším v noci tikat hodinky, druhé představí komiks pro náctileté norského spisovatele Tarjei Vesaase Ledový zámek, který se tematicky dotýká smrti dítěte v kolektivu a truchlení. Videa budou dostupná i v rámci elearningu na našich webových stránkách.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů