Ohlédnutí za 8. benefiční aukcí

Umělecká díla se na osmém ročníku tradiční aukce ve prospěch
Cesty domů vydražila za 1 535 300 korun.

Benefiční aukce Cesty domů 2018 | foto: Daniela Dahlien Neumanová

V pondělí 12. listopadu v 19 hodin se v reprezentativním prostředí Kongresového sálu hotelu Hilton Prague uskutečnil další ročník naší velké akce pro dárce a milovníky umění.

Kolekci čítající 151 děl sestavovala poprvé kurátorka Karolína Drábková. Vyšla z tradice předchozích ročníků, zároveň kolekci obohatila o díla dalších autorů ze střední a nastupující mladší generace umělců.

Každé umělecké dílo této aukce jsme vybírali s láskou společně přímo s umělci, kteří nám laskavě a ochotně umožnili návštěvu v jejich přirozeném tvůrčím prostředí ateliérů nebo domovů.

Sálové aukci předcházela online aukce, v níž se dražitelé na webu utkali o 50 děl. Celkově našly v online a sálové dražbě nové majitele přes 2/3 z nabízených děl, další díla se prodala v poaukčím prodeji.

Rekordmani ze světa designu

Novinkou letošní aukce bylo výrazné zastoupení českého a slovenského užitého umění. Autorský šperk, vázy, ale i dýmka, hračka nebo urna vyrobená speciálně pro naší aukci se setkaly s velkým zájmem dražitelů. Jeden ze šperků, prsten Crassula od Hanuše Lamra, byl vydražen za nejvyšší částku celé aukce, za 112 000 Kč. Téměř na trojnásobek vyvolávací ceny se dostala i váza Líza Anny Jožové – za originální odpověď mladé autorky na techniku muránského skla nabídl její nový majitel 52 000 Kč.

Zájem měli dražitelé tradičně i o díla Martiny Špinkové a Pavly Hroudové, autorek spjatých dlouhodobě s Cestou domů. Jejich díla v aukci dosáhla nebo i přesáhla desetinásobku vyvolávací ceny. Rekordmanem aukce se v nárůstu ceny stal akvarel Petry Peškové Čtyři bratři, který byl v online aukci vydražen za více než 25násobek vyvolávací ceny.

Celkově se díla v aukci vydražila za 1 535 300 Kč. V průběhu aukce jsme také dosáhli 10 000 000 korun za díla vydražená ve všech dosavadních ročnících aukce.

Výsledky online a sálové aukce si můžete prohlédnout v dokumentu.

Děkujeme všem zúčastněným za podporu a přispění k atmosféře večera a všem partnerům a autorům děl za jejich velkorysou podporu, bez níž bychom nemohli aukci uskutečnit!

foto: Daniela Dahlien Neumanová

Hlavní partner aukce

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů