Ocenění pro MUDr. Zdeňka Kalvacha

Předseda správní rady Cesty domů a v minulosti náš lékař Zdeněk Kalvach je jedním ze tří nových držitelů Cen Nadace České spořitelny.

Nadace České spořitelny uděluje ocenění od roku 2015 výrazným osobnostem, které se svou prací zasloužily o systémové změny v sociální práci a ve vzdělávání. Letošními laureáty jsou vedle Zdeňka Kalvacha akademička Jana Straková a metodik výuky matematiky Milan Hejný.

MUDr. Zdeněk Kalvach, CSc., stojí za výjimečným projektem SIPS, systémem integrované péče o seniory. „Ocenění je pro mne o to vzácnější, že proběhlo v rámci večera zaměřeného na vzdělávání. Domnívám se totiž, že cílem vzdělávání by mělo být vzájemné porozumění ve společnosti. A zdravá společnost nemusí mít stovky adeptů na Nobelovu cenu, ale naopak snižovat počty těch, kteří z nejrůznějších důvodů nenaplní svůj vlastní potenciál,” řekl při přebírání ceny.

Ceny byly předány v pondělí 28. ledna. Osobnosti byly v nominovány experty v sociální a vzdělávací oblasti a ocenění byli vybráni komisí složenou z členů správní rady Nadace ČS ve spolupráci s předsedou představenstva České spořitelny Tomášem Salomonem a členkou poradního sboru Nadace Martinou Břeňovou (Nadační fond Avast).

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů