Nové knížky Cesty domů učí děti přijmout smrtelnost i sebrat odvahu

Nakladatelství Cesta domů vydává na začátku léta dvě knížky pro děti.

První z knížek je určená čtenářům od 10 let a ústy malého chlapce vypráví příběh o důležitých rodinných vazbách, odvaze, lásce, jedné chytré huse a třešňovém stromu. Druhá hlavně pomocí obrázků ukazuje dětem už od 4 let, co se stane, když se o něčem nemluví. Obě novinky zapadají do edičního plánu nakladatelství, které vedle odborných publikací vydává i knížky pro děti a dospělé připomínající, že umírání a konečnost jsou přirozenou součástí našich životů.

„Knížka mi přinesla ujištění, že je dobré s dětmi mluvit otevřeně a upřímně, nelhat jim a nazývat věci pravými jmény, byť se jedná o tak křehkou skutečnost, jako je umírání. V prostředí venkova, kde jsou lidé s přírodními cykly víc propojení a setkávají se například se smrtí zvířat mnohem bezprostředněji, jako by pro ně byla tahle schopnost přirozenější a samozřejmější,“ říká překladatelka italského textu Můj dědeček třešňový strom Lucie Přádová. „Malý Toník je vybaven nadějí, že člověk úplně nezemře, dokud ho má někdo rád, a taky že nezmizí, ale jenom se promění. Smrt už v očích Toníka není tak děsivá a definitivní a v příběhu je moc pěkně popsáno, jak si dětská fantazie umí s tímhle velkým a neuchopitelným mystériem krásně a kreativně poradit,“ dodává překladatelka, která zároveň působí jako sociální pracovnice v poradně Cesty domů.

Hrdinou knížky Žádní draci nejsou britského autora a ilustrátora Jacka Kenta je pak malý chlapec, který jednoho dne zjistí, že v jeho pokoji je malý dráček. Diví se a trochu bojí. Když se ale chce svěřit mamince, dostane odpověď, že žádní draci nejsou. Chlapec pozoruje se zájmem i obavami draka, který se zvětšuje tím víc, čím víc maminka odmítá o jeho existenci diskutovat. Nakonec je ale drak větší než dům a celá rodina se musí k jeho existenci postavit.  

Knížky Můj dědeček třešňový strom, Žádní draci nejsou a další publikace Nakladatelství Cesta domů jsou k dostání v e-shopu nakladatelství, v obchodech Cesty domů i u dalších prodejců.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů