Nadace rodiny Vlčkových

Nová nadace založená manželi Vlčkovými bude pomáhat rodinám zasaženým závažným onemocněním jejich dítěte.

Generální ředitel antivirové firmy Avast Ondřej Vlček spolu s manželkou Katarínou, která pracuje jako lékařka Domácího hospice Cesta domů, založili rodinnou nadaci a vložili do ní aktiva v hodnotě 1,5 miliardy korun. Fond pod názvem Nadace rodiny Vlčkových bude pomáhat rodinám zasaženým závažným onemocněním jejich dítěte. Nadace hodlá veškeré zdroje využít na své vlastní projekty.

Vlčkovi založením nadace navazují na aktivity své soukromé charitativní organizace Zlatá rybka, jejímž posláním je plnit přání dětem trpícím život ohrožujícím onemocněním. Od roku 2015 splnila přání více než 650 dětem a bude ve svém poslání pokračovat.

Prostřednictvím nově založené nadace chceme mimo jiné vybudovat dětský hospic a paliativní středisko a přispět ke zvýšení dostupnosti služeb, které považujeme za velmi důležité. Každý rok se přes 800 českých rodin dozvídá, že jejich dítě se už neuzdraví. Chceme aspoň části z nich pomoci této těžké situaci lépe čelit a spoluvytvářet budoucnost, ve které je péče o kvalitu života závažně nemocných dětí stejně důležitá jako snaha o jejich léčbu. Ondřej Vlček

Držíme záměru vytvoření dětského paliativního střediska palce, dětský lůžkový hospic špičkové úrovně doplní v Praze služby, které i Cesta domů v rámci domácí hospicové péče dětem poskytuje. Velkorysost a štědrost dárců je (nejen) v oblasti paliativní péče zásadně důležitá, rozhodnutí i dosavadní aktivity manželů Vlčkových si moc vážíme.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů