Kavárna Cesta domů ukončila svůj provoz

Kavárna Cesta domů v pražské Soukenické ulici ukončila 30. dubna 2019 svůj provoz. Děkujeme všem jejím příznivcům za podporu a těšíme se na viděnou při různých příležitostech.

Kavárna Cesta domů

Kavárna fungovala dva a půl roku, provoz ukončila z finančních důvodů.

Ředitelka Cesty domů Ruth Šormová, která o uzavření kavárny rozhodla, k tomu říká: „Rozhodnutí nebylo snadné a předcházelo mu důkladné zvážení a společná dohoda s vedením naší servisní organizace ProCestu. Kavárna byla v dlouhodobé finanční ztrátě, což se nepodařilo navzdory úsilí změnit. Pokládala bych za nezodpovědné tento stav prodlužovat. Je toho mnoho, co dobře umíme a co se nám daří, máme i různé náměty k dalšímu rozvoji. To vnímám jako priority, kterým se má Cesta domů nadále věnovat.“

V kavárně se ročně uskutečnilo 9 výstav, 10 přednášek ve spolupráci s klubem Samaří a čtení s manželi Martinem a Barbarou Myšičkovými. Divadelní spolek Loutky bez hranic jednou měsíčně připravoval odpoledne pro děti s pohádkou a workshopem. Dále kavárna umožňovala pronájmy pro soukromé akce a byla místem zasedání správní rady Cesty domů, Snídaně pro dárce a dalších našich setkání.

Děkujeme všem, kdo kavárně věnovali svůj čas a energii v rozmanité podobě, ať už jako zaměstnanci, dobrovolníci, hosté nebo jako ti, kdo společně tvořili její program.

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů