Děkujeme za darovaný elektromobil

Na cesty za pacienty se nyní můžeme opět vydávat elektromobilem. Děkujeme ČEZ za jeho darování!

Elektromobil od ČEZ pro Domácí hospic Cesta domů

Vůz VW e-up, který nahradí dosloužilé předchozí elektrické auto, předal ředitelce Cesty domů Ruth Šormové manažer útvaru dopravní služby ČEZ Jakub Bosák.

Dlouhodobé zkušenosti s používáním elektromobilu nás přesvědčily, že ekologická a cenově výhodná doprava má smysl a budoucnost. Náš dříve využívaný elektromobil dosloužil, a tak jsme s velkou radostí přivítali nabídku ČEZ na darování zánovního vozu, který je opět poháněný elektřinou. Těší nás, že můžeme při cestách za našimi pacienty po Praze využívat zase elektromobil.Ruth Šormová, ředitelka Cesty domů

E-autem, které má najeto jen něco přes 10 tisíc kilometrů, tak mohla MUDr. Irena Závadová, primářka domácího hospice Cesta domů, okamžitě znovu vyrazit za svými pacienty. Elektromobil VW e-up disponuje dojezdem na jedno dobití až 160 km a spotřebou 11,7 kWh na 100 km. Celková kapacita lithium-iontové baterie je 18,7 kWh.

„Cesta domů využívá elektromobility dlouhodobě. I proto nemáme pochyb, že se elektromobil dostal ve správný okamžik do těch nejpovolanějších rukou. Věříme, že ve službách Cesty domů naplní očekávání a potvrdí své přednosti a dobré jízdní vlastnosti,“ řekl Jakub Bosák, manažer útvaru dopravní služby ČEZ.

Děkujeme!

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů