Benefiční aukce 2016

Umělecká díla se na šesté aukci ve prospěch Cesty domů vydražila za 1 624 111 Kč.

Kdy?
4. 11. 2016 19:00
Aukce 2016 Hilton_18

V pátek 4. listopadu v 19 hodin se v noblesním prostředí Kongresového sálu hotelu Hilton Prague uskutečnila již šestá aukce uměleckých děl ve prospěch Cesty domů.

Kurátorka aukce Lenka Kerdová při přípravě aukce částečně vyšla z pestré tradice předchozích ročníků. Zároveň se ji pokusila obohatit výběrem dalších autorů ze střední a nastupující mladší generace umělců. Dražit jste tak mohli díla nedávných absolventů uměleckých škol, jež mohou představovat pro mnohé sběratele zajímavou akviziční možnost. Výběr děl do aukce jsme se společně snažili udělat co nejatraktivnější pro co nejširší publikum – zařazena byla tedy klasická díla od slavných a již uznávaných autorů, přes díla na pomezí designu a volného umění až po drobnější ilustrace či objekty.

Naším záměrem je nejen nabídnout dražitelům lukrativní investiční příležitost, ale zároveň i upozornit širší veřejnost na mnohé zajímavé talenty a polohy současného českého umění.

V rámci propagace různých přístupů k tvorbě v současném umění Lenka zařadila do aukce i několik „experimentů“, které dosud nejsou v našich aukčních síních tolik běžné. Jedná se o díla s konceptuálním přesahem na pomezí designu, soundartu či performance.

Kytovci šli na dračku

Jednou z prvních dražených položek byl akvarel Kytovci od Pavly Hroudové, jenž hned z počátku nastavil laťku soutěžení opravdu vysoko, když se prodal z původní vyvolávací ceny 1 500 Kč za 66 000 Kč.

Dalším rekordmanem se stal Antonín Střížek, jehož akvarel Město se z vyvolávací ceny 20 000 Kč vyšplhal až na 106 000 Kč. Velký zájem však provázel všechna díla v katalogu, prodaly se 3/4 z nich a další díla našla nové majitele v poaukčním prodeji na našich webových stránkách.

Celkově se díla v aukci vydražila za 1 624 111 Kč.

Děkujeme všem zúčastněným za podporu a přispění k atmosféře večera a všem partnerům a autorům děl za jejich velkorysou podporu, bez níž bychom nemohli aukci uskutečnit!

Fotogalerie 2016

Foceno 4. listopadu 2016 v hotelu Hilton Prague, foto: Daniela Dahlien Neumanová.

Hlavní partner

Mediální podpora

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.
Archiv Kaleidoskopů a Vzdělávacích newsletterů