Postůj, okamžiku
kolektiv autorů

Postůj, okamžiku

Soubor devíti malých knížeček vychází jako dárek pro radost při příležitosti dvacetiletého výročí založení Cesty domů. Flipbook je formát, který obsahuje za sebou seřazené sekvence obrázků. Jejich rychlým listováním pak vzniká pohyb, který simuluje animovaný film. Zvažovali jsme, jakým způsobem se pokusit zachytit pomíjivost času, křehkého daru, který na konci života tak silně a naléhavě nabývá na významu. Rozhodli jsme se pro tento neobvyklý výtvarně-literární tvar. Věříme, že čtenáře potěšíme, když mu obrázky ožijí pod rukama, ale i když jimi bude „jen“ listovat a říkat si s Faustem: Postůj, okamžiku! Celý soubor je uložen v zasouvacím obalu a na titulní straně je černobílý obrázek Smrtky z flipbooku Štěpánky Jislové: Smrt zahradníkem. Je možné knížky zakoupit i jednotlivě.
Počet stran: 
9 knížek v souboru
ISBN: 
978-80-88126-82-9

Koupit v e-shopu nebo v našich Dobročinných obchodech


Sdílejte na:    

Říká se, že kočka má devět životů. Člověk, bohužel (nebo bohudík?), pouze jeden. My vám nabízíme devět životů, devět příběhů od devíti autorů v jedné knize. Je to kniha výroční, neboť Cesta domů doprovází lidi na konci jejich života již 20 let. A proto jsme se rozhodli pro netradiční formát.

Najdete tu knížečku úvah a glos od současné ředitelky CD Ruth Šormové, dále 6 flipbooků – od Martiny Špinkové, která Cestu domů před dvaceti lety zakládala, od dvanáctiletého Vojty Horáka, od dvou studentek výtvarného umění Františky Iblové a Lucie Lučanské, nejsilnější z pohyblivých knížek je Šarkan vytvořený podle filmu slovenského animátora Martina Smatany a poslední z animované řady je veselý příběh o netradičním zahradníkovi ilustrátorky a komiksové autorky Štěpánky Jislové. Sada obsahuje také dvě leporela – od výtvarníka a věrného přispěvatele Cesty domů Davida Cajthamla a od začínající ilustrátorky Johany Menčíkové.

Název celé sady odkazuje na zvolání Goetheova Fausta v pátém dějství dramatu: „Okamžik chtěl bych osloviti: Jsi tolik krásný, prodli jen!“

Snad vás potěšíme bločkem devíti dárků v jednom balení. Hodí se pro kohokoliv bez ohledu na věk, pohlaví, vzdělání, jazyk či náboženství. Nenajdete v nich smysl života ani vám neprozradí nic z historie dvaceti let s Cestou domů. Ale možná, že v nich najdete něco mnohem jednoduššího: pár okamžiků prosté lidské radosti.
Je ale možné zakoupit knížky i jednotlivě.